Tylko remis !!!

Ponad 200 kibiców, obu ekip, obserwowało na konarzewskim stadionie ciekawy i emocjonujący mecz derbowy Orkan Konarzewo - Wielkopolska Komorniki. Konarzewianie pomimo wielu świetnych okazji tylko zremisowali 1-1.

Pojedynek Orkanu z Wielkopolską należy już do klasyki rozgrywek ligowych w naszym regionie. Stawką meczu są nie tylko punkty do tabeli, ale również prestiż. Stąd też na meczu pojawiło się dwustu kibiców, w tym liczna grupa z Komornik.

Od początku meczu goście przydusili i zmusili konarzewian do obrony. Niewiele jednak potrafili zdziałać. Orkan starał się przechodzić w kontrataki, ale również te były nieskuteczne. Sytuacja na boisku nie zmieniła się przez pierwsze pół godziny. Dopiero wtedy Orkan mocniej zaatakował. Konarzewianie zaczęli z polotem budować swoje akcje i sytuacja pod bramką Wielkopolski robiła się coraz groźniejsza. W 37 min. pięknym prostopadłym podaniem popisał się Krystian Śmiglak. Do piłki dopadł Marek Bartkowiak, który po profesorsku ominął bramkarza gości i zdobył prowadzenie. Po stracie gola komorniczanie nie poprawili swojej gry i bliscy byli stracenia kolejnej bramki. W pole karne wbiegł Przemysław Babijów, ale został powstrzymany przez ostatniego obrońcę Wielkopolski. Po 45 min. mieliśmy cenne 1-0.

Początek drugiej połowy znów należał do Orkanu. Najpierw Marek Bartkowiak z rzutu wolnego posłał piłkę tuż obok słupka, a później znalazł się w sytuacji sam na sam. Tym razem jednak nasz supersnajper strzelił prosto w golkipera przyjezdnych. Konarzewianie nadal przeważali ale to komorniczanie strzelili gola. W potwornym zamieszaniu w polu karnym Orkanu piłka jakimś cudem znalazła drogę do siatki. Po tym golu Wielkopolsce urosły skrzydła. Goście zdobyli przewagę w środku pola, ale nadziewali się na kontry zespołu z Konarzewa. W końcówce to Orkan mógł strzelić zwycięską bramkę, ale Markowi Bartkowiakowi i Mateuszowi Szajkowskiemu zabrakło zimnej krwi.

W meczu wiele było walki, ale co ciekawe sędzia nie pokazał ani jednej żółtej kartki. Szkoda, że nie udało się wykorzystać stuprocentowych okazji ...

Stadion Gminny w Konarzewie, 7 czerwca 2009 r., godz. 14.00

Orkan Konarzewo - Wielkopolska Komorniki 1-1 (1-0)

1-0 Bartkowiak Marek (37 min.)

1-1 bramka dla Wielkopolski (66 min.)

Żółte kartki: --- Czerwone kartki: ---

Zagrali:

Bramkarz: Paplaczyk Jacek

Obrońcy: Adamczak Robert, Bartkowiak Piotr, Rybarczyk Wojciech, Jakuboszczak Marcin

Pomocnicy: Jabłoński Adam (89 min. - Klemens Marek), Babijów Przemysław, Kawończyk Jakub (66 min. - Węglewski Robert), Budziński Jakub (85 min. - Szajkowski Mateusz)

Napastnicy: Bartkowiak Marek, Śmiglak Krystian (77 min. - Leśny Mateusz)

Rezerwowi:

Różewski Andrzej.

 Powrót