Dobili rywali w końcówce

Orkan Konarzewo rozgromił Wichera Strzyżewo 5-0. Konarzewianie grali słabo, ale jeszcze słabiej zagrali nasi rywale. Bramki padały głównie w końcówce meczu.

Przed meczem wiadomo było, że nie zagra najlepszy strzelec Orkanu Konarzewo - Marek Bartkowiak, stąd też obawiano się o wynik. W 18 min. w zastępstwie Marka Bartkowiaka wystąpił Marcin Jurek. Nasz zawodnik otrzymał dobre podanie od Jakuba Budzińskiego i wbiegł w pole karne, gdzie został powalony na ziemię. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Wojciech Rybarczyk. Z radości wykopnął piłkę w trybuny i dostał żółtą kartkę. Konarzewianie objęli prowadzenie ale atakowali dalej. Skuteczność była jednak tego dnia mizerna i pierwsza połowa zakończyła się naszym skromnym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy zaatakowali goście. Mieli kilka przyzwoitych okazji, ale żadnej nie wykorzystali. Ich dobrą grę przerwało nieodpowiedzialne zachowanie jednego z piłkarzy, który za zagranie ręką dostał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Konarzewianie mieli przewagę w liczbie graczy na boisku, ale przez długi czas nie umieli tego wykorzystać. Wicher także stworzył kilka akcji. Dopiero w 78 min. skutecznie w pole karne wpadł Marcin Jurek i wpakował futbolówkę do siatki. W końcówce na boisku pojawiło się kilku rezerwowych i to oni byli bohaterami tego meczu. Najpierw na 3-0 podwyższył, ciągle niedoceniany przez trenera, Mateusz Szajkowski. Czwartego gola ustrzelił uderzeniem po długim słupku Marek Klemens, a wynik ustalił Adam Jabłoński. Takim sposobem wygraliśmy wysoko, ale na pewno patrząc na naszą grę na to nie zasłużyliśmy.

Stadion Gminny w Konarzewie, 24 maja 2009 r., godz. 14.00

Orkan Konarzewo - ATE Wicher Strzyżewo 5-0 (1-0)

1-0 - karny Rybarczyk Wojciech (18 min.)

2-0 Jurek Marcin (78 min.)

3-0 Szajkowski Mateusz (82 min.)

4-0 Klemens Marek (85 min.)

5-0 Jabłoński Adam (90+1 min.)

Żółte kartki: Rybarczyk Wojciech

Czerowne kartki: zawodnik Wichera Strzyżewo za dwie żółte (56 min.)

Zagrali:

Bramkarz: Paplaczyk Jacek

Obrońcy: Leśny Mateusz (78 min. - Jakuboszczak Marcin), Rybarczyk Wojciech, Węglewski Robert, Bartkowiak Piotr

Pomocnicy: Adamczak Robert, Różewski Andrzej (46 min. - Jabłoński Adam), Babijów Przemysław (80 min. - Szajkowski Mateusz), Budziński Jakub (64 min. - Klemens Marek)

Napastnicy: Płotkowiak Michał, Jurek Marcin

Rezerwowi:

Bartkowiak Tomasz, Styperek Krzysztof

 Powrót