Nikłe zwycięstwo

Juniorzy Orkanu Konarzewo pokonali Pogoń Lwówek Wielkopolski 2-1 i tym samym zdobyli pierwsze wiosenne punkty w A-klasie JM. Zwycięstwo zapewnili sobie już w pierwszej połowie.

Orkan zaczął mecz fantastycznie i już w 5 min. objął prowadzenie. Szczęśliwym strzelcem gola okazał się być Bartosz Maciejewski. Konarzewianie tym samym mogli kontrolować przebieg wydarzeń boiskowych i uspokoić grę. Przyjezdni jeszcze długo nie mogli znaleźć sposobu na dobrze funkcjonujący blok defensywny piłkarzy z Konarzewa, sterowany przez stopera Artura Karaszewskiego. W 32 min. skuteczną dobitką popisał się Damian Ciesielski i było 2-0. Jeszcze przed przerwą wynik powinien być wyższy ale Orkan nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych.

Druga połowa od początku przebiegała pod dyktando gości. Konarzewianie skupili się głównie na kontratakach, które okazały się mało skuteczne. W 53 min. błąd naszego lewego skrzydła wykorzystała Pogoń i złapała kontakt bramkowy. Piłka wpadła do siatki po ładnym uderzeniu i odbiciu się od poprzeczki. Zrobiło się nieco nerwowo, ale Orkanowcy doświadczeni w ligowych bojach nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 4 kwietnia 2009 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Pogoń Lwówek 2-1 (2-0)

1-0   Maciejewski Bartosz (5 min.)

2-0   Ciesielski Damian (32 min.)

2-1   bramka dla Pogoni (52 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Kurowski Patryk (bramkarz), Karaszewski Artur, Perz Kamil, Kurowski Adrian (60 min. – Śmiglak Krystian), Klonowski Rafał, Kaczmarek Arkadiusz, Kawończyk Jakub, Witkowski Maciej, Maciejewski Bartosz (75 min. – Karaszewski Patryk), Jazgar Andrzej, Ciesielski Damian.

Rezerwowi:

Kaźmierczak Mikołaj (bramkarz), Wieszczyczyński Piotr, Kosiński Paweł.

 

 Powrót