Orkan po obozie kondycyjnym

W dniach 23-28 lutego ponad 30 piłkarzy K.S. Orkan przebywało na obozie kondycyjno - treningowym w Kowarach.

Dnia 23 lutego 2009 r. drużyna Orkanu Konarzewo wyruszyła na obóz kondycyjno-sportowy do Kowar.

W poniedziałek o godzinie 8.00 wyjechaliśmy z Konarzewa autokarem kierowanym przez pana Damiana. Dobre humory nie opuszczały nas przez całą drogę. Podróż trwała ok. 6 godzin.

Po przyjeździe, zakwaterowaliśmy się w ośrodku „Wojków”, w jednej z dzielnic Kowar.  Rozpakowaliśmy się, dokładnie zwiedziliśmy pensjonat i wzięliśmy się za trenowanie.

Do Konarzewa wróciliśmy w sobotę 28 marca ok. godz. 16.00. Obóz był bardzo udany i z pewnością jeszcze długo będziemy go wspominać.            

Jedzenie w ośrodku było smaczne. Pewnego wieczoru wzięliśmy udział w wykładzie na temat pierwszej pomocy. Rady i wskazówki Pana Tyberiusza Gajdy – inspektora pierwszej pomocy, pewnie niejednemu z nas się kiedyś przydadzą.

W środę 25 marca juniorzy zostali pełnoprawnymi członkami klubu, po przejściu  tradycyjnego „chrztu”. W jego skład wchodził między innymi taniec z bardzo miłą Grażyną, skosztowanie „deseru” i wyrecytowanie prośby o przyjęcie w poczet członków K.S. Orkan.

W wolnym czasie graliśmy w siatkówkę, ping-ponga albo chodziliśmy zjeżdżać na sankach na pobliską górkę. Byliśmy także na wycieczkach zarówno pieszych jak i autokarowych min. w Karpaczu, Szklarskiej Porębie. Zwiedziliśmy sztolnię. Mijaliśmy także skocznię „Orlinek”. Naszym przewodnikiem był sympatyczny pan Waldemar.

Biegaliśmy w Kowarach, ale także w innych wioskach, które okalały miejsce naszego zakwaterowania. Treningi odbywały się także na sali gimnastycznej. Myślę, że te treningi nie pójdą na marne, a już niedługo będą widoczne ich efekty.

Autor relacji: Artur Karaszewski

 Powrót