Juniorzy wygrali nam mecz

Seniorzy Orkanu Konarzewo byli nieskuyeczni, więc zwycięstwo zapewnili nam juniorzy grający w składzie zespołu seniorskiego. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jakub Kawończyk.

Piłkarze z Konarzewa wyszli na boisko nieco speszeni i kilka pierwszych minut ewidentnie należało do Wichera. W miarę upływu czasu Orkan jednak coraz bardziej się rozkręcał i powoli przejmował inicjatywę. Konarzewianie przeprowadzili kilka świetnych akcji, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Najbardziej żal straconej szansy Marka Bartkowiaka, który będąc sam na sam z bramkarzem przestarzelił. Piłkarze ze Strzyżewa otrząsnęli się dopiero po półgodzinie gry. Mecz się wyrównał. Strzyżewianie szukali sowich szans, ale nieźle funkcjonował konarzewski blok defensywny. W obronie doskonale radził sobie Mateusz Leśny - 16-letni piłkarz na codzień grający w ekipie juniorów młodszych Orkanu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Druga połowa upływała pod tym samym znakiem co pierwsza. Konarzewianie stwarzali groźniejsze okazje, ale brakowało skuteczności, ostatniego podania i sił. Orkan zazwyczaj nie trafiał do siatki, ale kiedy już trafił okazało się że był spalony. Czas upływał - zespół z Konarzewa atakował, a Wicher próbował kontratakować. Skuteczność podań i strzałów orkanowców była naprawdę mizerna. Jakub Budziński w sytuacji sam na sam z golkiperem Wichera trafił w słupek. Widząc obraz gry na boisku w Zbąszyniu, trener Orkanu zdecydował się wprowadzić "trochę świeżej krwi". Na boisko wszedł junior - Jakub Kawończyk i to okazało się przełomowym momentem spotkania. W 79 min. z rzutu wolnego piłkę na pole karne Wichera wrzucił Piotr Bartkowiak, a tam najwyżej wyskoczył wspomniany Jakub Kawończyk i głową skierował piłkę do bramki. Objęliśmy prowadzenie i do końca skupiliśmy się na bronieniu korzystnego rezultatu i kontratakach. Udało się wytrzymać napór miejscowych i skromnie wygrać mecz.

 

Stadion OSiR w Zbąszyniu, 19 października 2008 r., godz. 14.15

ATE Wicher Strzyżewo - Orkan Konarzewo 0-1 (0-0)

0-1   Kawończyk Jakub (79 min.)

 

Żółte kartki:   Cielewicz Rafał    Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Adamczak Robert, Bartkowiak Piotr, Cielewicz Rafał, Leśny Mateusz (78 min. - Rybarczyk Wojciech)

Pomocnicy:   Jabłoński Adam (72 min. - Kawończyk Jakub), Różewski Andrzej, Babijów Przemysław, Budziński Jakub (90 min. - Śmiglak Krystian)

Napastnicy:   Bartkowiak Marek, Płotkowiak Michał (89 min. - Klemens Marek)

Rezerwowi:

Bartkowiak Tomasz, Szajkowski Mateusz

 

 Powrót