Skromne zwycięstwo, ale ważne 3 punkty

Seniorzy Orkanu Konarzewo bez sentymentów podeszli do prestiżowego meczu z Tęczą Skrzynki i zasłużenie wygrali 2-1.

Jeszcze dwa sezony temu większość współczesnego składu Orkanu Konarzewo grało w Tęczy Skrzynki i świętowało z tym klubem awans do A-klasy. Jak wiele się zmieniło. Teraz to młodzi piłkarze ze Skrzynek przyjechali do Konarzewa żeby pokazać, że też potrafią grać w piłkę.

Zgodnie z przewidywaniami Tęcza zdominowała początek meczu i zależało jej na szybkim strzeleniu gola. Ich ataki nie sprawiały jednak wielkich problemów szeregom defensywnym konarzewskiej jedenastki. Orkan wyczekiwał na swoją okazję. Zapowiedzią gola było już kilka niezłych okazji napastników z Konarzewa, które minimalnie nie trafiały do siatki. W 22 min. bezbłędny był już Michał Płotkowiak, zamieniając wrzutkę w pole karne na gola i prowadzenie dla Orkanu. Zawodnicy ze Skrzynek chcieli bramką odpowiedzieć na bramkę, ale nizbyt im to wychodziło. Orkan zaś rozkręcał się i w 33 min. przeprowadził ładną akcję z wymianą kilku podań i strzałem z ostego kąta Jakuba Budzińskiego. Takim sposobem prowadziliśmy 2-0 i mogliśmy kontrolować przebieg gry.

Drugą połowę konarzewianie rozpoczęli od ostrego uderzenia i zamknęli Tęcze na własnej połowie. Nasz zapał słabł jednak wraz ze straconymi szansami podwyższenia wyniku. Konarzewianie grali z minuty na minutę coraz słabiej i w 80 min. Tęcza strzeliła piękną bramkę kontaktową. Piłkarze ze Skrzynek zwietrzyli swoją szansę na remis i agresywniej zaatakowali, ale niewiele mogli już zdziałać i nasza seria zwycięstw została podtrzymana.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 26 października 2008 r., godz. 14.00

Orkan Konarzewo - Tęcza Skrzynki 2-1 (2-0)

1-0   Płotkowiak Michał (22 min.)

2-0   Budziński Jakub (33 min.)

2-1   bramka dla Tęczy (80 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

Uzupełnienie składu nastąpi do dostarczeniu protokołu meczowego.

 Powrót