Festiwal nieskuteczności

Piłarze seniorskiego zespołu Orkanu Konarzewo zdeklasowali Koronę Bukowiec 4-1. Trzy bramki strzelił w tym meczu Michał Płotkowiak, choć na pewno ma spory strzelecki niedosyt.

Orkan rozpoczął mecz bardzo nerwowo i już w 1 min. dał się zamknąć na własnej połowie. Wraz z upływem minut piłkarze z Konarzewa grali jednak coraz lepiej i jeszcze przed upływem 10 min. tego spotkania stworzyli sobie dwie stuprocentowe okazje, których mimo wszystko nie wykorzystali. Te akcje dodały zawodnikom Orkanu skrzydeł i pozwoliły uwierzyć, że ten mecz można wygrać. Gospodarze zaczęli skutecznie grać presingiem i stopniowo "zgniatali" Koronę. W 26 min. po zagraniu ręką, w polu karnym, zawodnika z Bukowca, sędzia został zmuszony podyktować rzut karny, który pewnym strzałem na gola zamienił Adam Jabłoński. Konarzewianie nie rezygnowali i dalej dążyli do podwyższenia rezultatu. Opłaciło się. Fatalny kiks bramkarza gości przyniósł nam drugą bramkę. Golkiper Korony przepuścił piłkę między nogami po słabym strzale Michała Płotkowiaka. Przyjezdni byli załamani i jeszcze przed przerwą, po raz kolejny, ratowali się faulem w polu karnym. Sędzia wskazał na "wapno" i pokazał bukowianinowi czerwoną kartkę. "Jedenastkę" wykorzystał Michał Płotkowiak.

Grająca w dziesiątkę Korona zaatakowała na początku drugiej połowy, ale naraziła się tylko na kontratak Orkanu, który podwyższył wynik na 4-0, a Michał Płotkowiak mógł cieszyć się z hat-tricka. Michał Płotkowiak chyba nawet za bardzo się cieszył i z tej radości przestrzelił kolejne trzy stu-procentowe okazje. Nie lepiej radzili sobie inni piłkarze Orkanu. Sytuacje spadły nam jak z nieba, ale piłka do siatki jakoś nie wpadała. W 76 min. sędzia powinien ukarać zawodnika Korony czerwoną kartką, za powalenie na murawę piłkarza z Konarzewa wychodzącego na czystą pozycję, ale skończyło się na "żółtku". Korona widząc przebieg boiskowych wydarzeń i prezenty jakie dostawała od Orkanu postanowiła zaatakować. Po ładnym strzale z szesnastu metrów piłka wpadła do bramki ekipy z Konarzewa i tym samym ustalono wynik na 4-1.  

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 12 października 2008 r., godz. 14.00

Orkan Konarzewo - Korona Bukowiec 4-1 (3-0)

1-0   - karny   Jabłoński Adam (26 min.)

2-0   Płotkowiak Michał (39 min.)

3-0   - karny   Płotkowiak Michał (42 min.)

4-0   Płotkowiak Michał (53 min.)

4-1   bramka dla Korony (84 min.)

 

Żółte kartki:   ---    Czerwone kartki:   zawodnik Korony za dwie żółte (41 min.)

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Adamczak Robert, Bartkowiak Piotr, Rybarczyk Wojciech (25 min. - Kawończyk Jakub), Jakuboszczak Marcin (73 min. - Klemens Marek)

Pomocnicy:   Węglewski Robert, Różewski Andrzej, Babijów Przemysław, Jabłoński Adam

Napastnicy:   Bartkowiak Marek, Płotkowiak Michał (88 min. - Szajkowski Mateusz)

Rezerwowi:

Bartkowiak Tomasz, Paplaczyk Mariusz, Baranowski Mateusz

 

 Powrót