Rozgrolmili LZS w dniu urodzin trenera

Seniorzy Orkanu Konarzewo wreszcie wygrali mecz ligowy i to w jakim stylu - pokonali na właśnym boisku LZS Wronczyn 7-2, czym sprawili urodzinowy prezent trenerowi - Piotrowi Bartkowiakowi i strzelcowi jednej z bramek - Mateuszowi Szajkowskiemu.

Tuż przed meczem w Konarzewie zaczął obficie padać deszcz. Pogoda chyba zdekoncentrowała piłkarzy Orkanu i już w trzeciej minucie po błędzie jednego z obrońców LZS Wronczyn mógł się cieszyć z prowadzenia. Przyjezdni rzeczywiście się cieszyli, ale niezbyt długo. Kilka minut później Marek Bartkowiak otrzymał dobre, prostopadłe podanie i doprowadził do wyrównania. Orkan zaczął dobrze grać i skutecznie dążył do objęcia prowadzenia. W 16 min. do dokładnie zagranej piłki dynamicznie pobiegł Jakub Budziński i po wyprzedzeniu dwóch obrońców, a następnie minięciu bramkarza skierował ją do siatki. Konarzewianie byli na fali i tymi samymi, sprawdzonymi środkami podwyższyli wynik na 3-1. Tym razem futbolówka trafiła do Marka Bartkowiaka i to on po raz drugi wpakował ją do bramki obok bezradnego golkipera gości. Gospodarze mieli jeszcze kilka dobrych okazji na podwyższenie rezultatu, ale z minuty na minutę oddawali inicjatywę gościom. Piłkarze z Wronczyna razili jednak nieskutecznością, ale wywalczyli rzut karny, który udało im się zamienić na kontaktowego gola.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli konarzewianie, ale długo nie potrafili jej udokumentować bramką. Dopiero w 62 min. po błędzie bramkarza LZS Marek Bartkowiak lobowanym strzałem po raz kolejny trafił do "kasty" i mógł się cieszyć z hat-tricka. Przyjezdni nie mieli wystarczająco argumentów piłkarskich żeby odpowiedzieć na tego gola, więc skupili się na faulach, często brutalnych. Orkan konsekwentnie realizował swoją taktykę i strzelał kolejne gole. Michał Płotkowiak podwyższył na 5-2. Przełamał się też Andzrej Różewski, który po pięknej akcji dał nam szóste celne trafienie. W końcówce na placu gry pojawił się jubilat - 18-letni Mateusz Szajkowski, który chwilę po wejściu na boisko strzelił gola, ustalając wynik meczu.

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 21 września 2008 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - LZS Wronczyn 7-2 (3-2)

0-1   bramka dla Wronczyna (3 min.)

1-1   Bartkowiak Marek (5 min.)

2-1   Budziński Jakub (16 min.)

3-1   Bartkowiak Marek (21 min.)

3-2   - karny  bramka dla Wronczyna (33 min.)

4-2   Bartkowiak Marek (62 min.)

5-2   Płotkowiak Michał (70 min.)

6-2   Róźewski Andrzej (82 min.)

7-2   Szajkowski Mateusz (87 min.)

Dedykacja:

Piłkarze Orkanu Konarzewo dedykują to zwycięstwo trenerowi Piotrowi Bartkowiakowi w 33. rocznicę urodzin oraz Mateuszowi Szajkowskiemu w 18. rocznicę urodzin.

Żółte kartki:   Płotkowiak Michał   Czerwone kartki:   ---