Faworyci nie zawiedli

Seniorzy Orkanu Konarzewo nie zrobili nie miłej niespodzianki i wygrali z B-klasowym Odlewem Poznań 4-0. Stawką meczu był awans do trzeciej rundy kwalifikacyjnej regionalnego Pucharu Polski.

Tuż po rozpoczęciu spotkania Orkan zdobył prowadzenie po golu Marcina Jakuboszczaka. Grający, początkowo w dziewięciu, piłkarze Odlewu gubili się na boisku i było widać wyraźnie, że szczytem ich ambicji jest honorowa porażka w tym meczu. W 17 min., na boisku pojawił się nowy bramkarz poznańskiego klubu (jako 10. zawodnik) i już minutę później musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniu Mateusza Szajkowskiego, poprzedzonego efektownym zwodem.

W drugiej połowie Odlew wreszcie skompletował skład, ale niewiele to dało. W 67 min. Orkan podwyższył prowadzenie na 3-0, a szczęśliwym strzelcem został Jakub Budziński. Konarzewianie kontrolowali przebieg wydarzeń boiskowych i w końcówce spotkania, po błędzie poznańskiego bramkarza, Marek Bartkowiak strzelił czwartego gola. Tym sposobem wygraliśmy, choć aby myśleć o zwycięstwach w A-klasie musimy wiele poprawić w grze i skuteczności.

W kolejnej rundzie regionalnego Pucharu Polski Orkan Konarzewo zagra na własnym boisku z TS Skórzewo.

 

Stadion Gminny w Owińskach, 17 września 2008 r., godz. 17.00

Odlew Poznań - Orkan Konarzewo 0-4 (0-2)

0-1   Jakuboszczak Marcin (1 min.)

0-2   Szajkowski Mateusz (18 min.)

0-3   Budziński Jakub (67 min.)

0-4   Bartkowiak Marek (82 min.)

 

 Powrót