Honorowa porażka

Trwa fatalna seria seniorów Orkanu Konarzewo. W ciągu zaledwie tygodnia konarzewianie przegrali trzeci z rzędu mecz. Tym razem ulegli SS Gminy Kamieniec 3-5.

Sam mecz rozpoczął się fatalnie. Po zaledwie 4 min. Orkan przegrywał 0-2. Dwukrotnie, niemal taka sama akcja i te same błędy w obronie, przyniosły gole zawodnikom z Kamieńca. Konarzewianie musieli się obudzić i pierwszy przebłysk dobrej gry dał Marek Bartkowiak, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny z 20 m. Załapaliśmy kontakt bramkowy i wydawało się, że wszystko zmierza do remisu. To Orkan prowadził grę i starał się narzucić swój styl. Wiele było jednak niedokładności i straconych piłek. SS Gminy szukało swoich szans w kontratakach. Przy biernej postawie obrońców Orkanu napastnicy gospodarzy mieli wiele miejsca i w 20 min. podwyższyli wynik na 3-1, a po kolejnych kilku minutach na 4-1. Tym razem miejscowi pewnie wykonali rzut wolny, nie dając szans na obronę Jackowi Paplaczykowi - golkiperowi z Konarzewa. Wysokie prowadzenie kamieńczan nie załamało Orkanu. Konarzewianie atakowali i w 39 min. powinni mieć rzut karny po ewidentnym faulu obrónów SS Gminy w polu karnym na Jakubie Budzińskim. Kilka minut później Orkan zdobył gola na 2-4, którego autorem został poszkodowany z poprzedniej akcji.

W drugiej połowie SS Gminy Kamieniec kurczowo broniło rezultatu. Orkan zbytnio im w tym nie przeszkadzał, a momentami nawet ułatwiał i w 68 min. gospodarze podwyższyli rezultat, na co konarzewianie nie mieli już większej siły odpowiedzieć. w końcówce honor Orkanu uratował Marek Bartkowiak, ponownie z rzutu wolnego strzelając do bramki.

Na pewno SS Gminy było dzisiaj do ogrania. Orkan jednak wyszedł na mecz bez wyrżnego przekonania w wygraną i i wiele musi zmienić do następnego spotkania.

 

Stadion Gminny w Kamieńcu, 14 września 2008 r., godz. 14.00

SS Gminy Kamieniec - Orkan Konarzewo 5-3 (4-2)

1-0   bramka dla Kamieńca (1 min.)

2-0   bramka dla Kamieńca (4 min.)

2-1   - wolny   Bartkowiak Marek (13 min.)

3-1   bramka dla Kamieńca (20 min.)

4-1   - wolny   bramaka dla Kamieńca (26 min.)

4-2   Budziński Jakub (42 min.)

5-2   bramka dla Kamieńca (68 min.)

5-3   - wolny   Bartkowiak Marek (79 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Węglewski Robert (70 min. - Bartkowiak Tomasz), Cieilewicz Rafał (22 min. - Adamczak Robert), Rybarczyk Wojciech, Jakuboszczak Marcin

Pomocnicy:   Jabłoński Adam (66 min. - Klemens Marek), Różewski Andrzej, Babijów Przemysław, Budziński Jakub (75 min. - Leśny Mateusz)

Napastnicy:   Płotkowiak Michał, Bartkowiak Marek

Rezerwowi:  

Przybylski Łukasz (bramkarz), Szajkowski Mateusz, Adamaczak Krzysztof, Paplaczyk Mariusz

 

 Powrót