Pierwsza porażka w A-klasie

Orkan Konarzewo przegrał w rozegranym na boisku w Konarzewie meczu z Obrą Zbąszyń 0-2, choć remis powinien być sprawiedliwym rezultatem.

Oba zespoły rozpoczęły mecz od wzajemnego rozpoznania sił i możliwości. Pierwszy groźny strzał oddała Obra, ale uderzenie trafiło jedynie w boczną siatkę. Wraz z upływem minut do głosu powoli dochodził Orkan. Odważne ataki mogły zaowocować bramką, ale tragiczne błędy sędziego nie pozwoliły nam objąć prowadzenia. Arbiter w pierwszej połowie robił wszystko aby przyjezdnym nie stała się krzywda. Dwukrotnie nie podyktował rzuztu karnego, po zagraniach ręką w polu karnym przez piłkarzy Obry, a na dodatek nie pokazał czerwonej kartki zawodnikowi gości, który umiejętnie sfaulował, wychodzącego do sytuacji sam na sam, napastnika Orkanu Konarzewo. W pierwszej połowie gole już nie padły.

Druga odsłona nie zaczęła się najlepiej dla konarzewian. Już w 52 min. Obra objęła prowadzenie po dość przypadkowej akcji i szczęśliwym wykończeniu. Głową strzelał napastnik Obry, piłkę na słupek sparował nasz bramkarz Jacek Paplaczyk, ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Ten gol całkowice podciął skrzydła Orkanowi, który od tego momentu popełniał wiele błędów, szczególnie w defensywie. Tylko cudem Obra nie trafiała do siatki Orkanu. Dopiero na 15 min. przed końcem spotkania konarzewianie obudzili się - próbowali zaatakować, ale nadziewali się na szybkie kontry gości. Po jednej z nich, już w doliczonym czasie gry, zbąszynianie podwyższyli prowadzenie i porażka stała się faktem, a dla piłkarzy Orkanu - srogą lekcją futbolu.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 7 września 2008 r., godz. 14.00

Orkan Konarzewo - Obra Zbąszyń 0-2 (0-0)

0-1   bramka dla Obry (52 min.)

0-2   bramka dla Obry (90+2 min.)

 

Żółte kartki:   Bartkowiak Marek, Róźewski Andrzej   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Cielewicz Rafał, Bartkowiak Piotr (55 min. - Węglewski Robert), Rybarczyk Wojciech, Jakuboszczak Marcin (70 min. - Adamczak Krzysztof)

Pomocnicy:   Jabłoński Adam, Różewski Andrzej (73 min. - Kawończyk Jakub), Babijów Przemysław, Budziński Jakub

Napastnicy:   Bartkowiak Marek, Płotkowiak Michał (68 min. - Adamczak Robert)

Rezerwowi:

Klemens Marek, Paplaczyk Mariusz

 

 Powrót