Działo się działo na II Festynie rekreacyjno-sportowym

28 czerwca, na Stadionie Gminnym w Konarzewie odbyła się druga edycja Festynu rekreacyjno-sportowego zorganizowanego przez Klub Sportowy Orkan Konarzewo.

Już wczesnym rankiem rozpoczął się turniej piłkarski rozgrywany równolegle na dwóch boiskach. Pierwsze do rywalizacji ruszyły drużyny juniorskie, godzinę później do gry przystąpiły drużyny zakładowe. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane, ale udało się wyłonić najlepszych. Bezkonkurencyjni wśród juniorów okazali się piłkarze Tarnovii Tarnowo Podgórne, którzy wyprzedzili w końcowej klasyfikacji Przyjaciół EWPA Komorniki, oraz Orkan Konarzewo. W rywalizacji drużyn zakładowych triumfowali zawodnicy Muzeum ze Szreniawy, przed poznańskim Classic-iem i kolegami Eurobusu z Konarzewa. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody z rąk Wójta Gminy Dopiewo – Andrzeja Strażyńskiego i Prezesa K.S. Orkan – Henryka Kapcińskiego.

Konarzewską publiczność do czerwoności rozgrzała rywalizacja w przeciąganiu liny. Zgłoszone zespoły bardzo poważnie potraktowały konkurencję i zacięcie walczyli o zwycięstwo. Po ciekawych pojedynkach z wygranej cieszyli się faworyci, czyli ekipa z firmy Awopał z Konarzewa. Dzielnie walczyli również „koledzy Jasia Hajgusia”, w których składzie pojawił się sam prezes Orkanu. Oprócz przeciągania liny można było też rywalizować w biegu na nartach, wyścigu taczek, rzucie lotką, skoku w worku oraz przetaczaniu opon. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.

Tym, którzy nie interesują się rywalizacją sportową czas umilały pokazy przygotowane przez strażaków z OSP Dopiewo, oraz występy artystyczne zespołu wokalno-tanecznego „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Konarzewie. Przez cały dzień można było korzystać z licznych punktów handlowych i gastronomicznych oferujących m.in. tradycyjne domowe wypieki autorstwa mieszkanek Konarzewa. Festyn rekreacyjno-sportowy zakończyła kilkugodzinna zabawa taneczna. Uczestnicy do późnych godzin nocnych bawili się przy muzyce na żywo.

Na pewno nikt nie mógł się nudzić. Nic więc dziwnego, że mimo zmiennej pogody, od rana konarzewski festyn cieszył się sporym zainteresowaniem. Tak czy inaczej impreza była udana i z całą pewnością już za rok spotkamy się na III Festynie rekreacyjno-sportowym Orkanu Konarzewo.

 

 Powrót