Zwycięstwo na wagę mistrzostwa

Orkan Konarzewo w ponad trzydziestostopniowym upale pokonał Las Puszczykowo 3-1. Tą wygraną konarzewianie przypieczętowali tytuł mistrza sezonu w grupie 3. B-klasy. Popis strzelecki dał Jakub Budziński.

Orkan rozpoczął mecz całkiem udanie i od razu ruszył do ataku. Było kilka akcji, które mogły zakończyć się zdobyciem gola, ale brakowało przy nich skuteczności. Dość niespodziewanie w 12 min. meczu na prowadzenie wyszedł Las, po lobowanym strzale jednego z napastników. Po objęciu prowadzenie puszczykowianie skupili się na obronie, czychając na kontry. Orkan musiał się odkryć i przerzucić większość sił do ofensywy. W 30 min. zza pleców obrońców Lasu wyskoczył Jakub Budziński, otrzymał piękne podanie, zmylił bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Było 1-1. Do końca pierwszej odsłony niewiele już się zmieniło. Obie drużyny zmęczone czekały na końcowy gwizdek. Po pierwszej połowie był remis.

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczął Orkan, ale jego liczne ataki były bardzo nieskuteczne lub niedokładne. Mizernie wyglądałaby sytaucja w ataku gdyby nie Jakub Budziński. W 69 min. na pełnej szybkości wbiegł z piłką w pole karne i pokonał golkipera gości. Wyszliśmy na prowadzenie, ale Las nie rezygnował i próbował zniwelować stratę bramkową. Próbowali atakować, ale na próbach się skończyło, bo kilka minut przed końcem znowu dał o sobie znać Jakub Budziński. Niezwykle szybko wbiegł w pole karne i na raty pokonał bramkarza z Puszczykowa. Do końca meczu już nic się nie zminiło i pokonaliśmy Las 3-1 w naszym ostatnim B-klasowym występie.

Po meczu, na boisku, odbył się krótki piknik dla piłkarzy Orkanu, którzy podsumowali udany sezon, snując już plany na mecze w A-klasie.  

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 8 czerwca 2008 r., godz. 11.00

Orkan Konarzewo - Las Puszczykowo 3-1 (1-1)

0-1   bramka dla Lasu (12 min.)

1-1   Budziński Jakub (30 min.)

2-1   Budziński Jakub (69 min.)

3-1   Budziński Jakub (86 min.)

 

Żółte kartki:   Różewski Andrzej   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Cielewicz Rafał, Cielewicz Piotr (78 min. - Bartkowiak Tomasz), Rybarczyk Wojciech

Pomocnicy:   Węglewski Robert, Budziński Jakub, Różewski Andrzej (86 min. - Szajkowski Mateusz), Klemens Marek, Bartkowiak Piotr

Napastnicy:   Bartkowiak Paweł, Płotkowiak Michał (87 min. - Baranowski Mateusz)

Rezerwowi:

Styperek Krzysztof, Przybylski Łukasz

 Powrót