Koniec dobrej passy

W cieniu walki o mistrzostwo B-klasy, rozgrywany był mecz juniorów młodszych Orkanu w Komornikach. Niestety, piłkarze z Konarzewa ulegli tamtejszej Wielkopolsce 2-3, można powiedzieć, na własne życzenie.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Jednak dobrze ustawiony blok defensywny świetnie sobie radził. Niestety dwa kuriozalne błędy naszego bramkarza doprowadziły do tego, że po 30 min. przegrywaliśmy 2-0 (druga bramka wpadła po lobie obrońcy gospodarzy z własnej połowy boiska). Bramkę kontaktową do szatni zdobył Jakub Kawończyk (po zagraniu ręką w polu karnym zawodnika z Komornik sędzia podyktował rzut karny). Należy zauważyć, że w tej połowie meczu po kwadransie uspokoili nasi zawodnicy grę i mecz się wyrównał. Jednak liczy się to co jest w „sieci” i po wymianie ciosów przegrywaliśmy 2-1.

W drugiej połowie to nasi zawodnicy dominowali na boisku, chcąc jak najszybciej wyrównać stan meczu. Przeciwnik jednak skutecznie nas skontrował i było 3-1.

W 65 min. po doskonale zagranym rzucie wolnym przez Mateusza Leśnego, Krystian Śmiglak zdobył drugą bramkę dająca szanse na dobry wynik. Chwilę później Damian Ciesielski trafił piłką po uderzeniu głową w poprzeczkę. Aż w 70 min. meczu sędzia podyktował rzut karny po faulu na Krystianie Śmiglaku. Do „11”-stki podszedł jak dotąd niezawodny Jakub Kawończyk. Niestety przestrzelił. Tak zawodnicy z Komornik dowieźli skutecznie wynik do końca meczu. Należy jeszcze odnotować dobry rajd Krzysia Chudziaka w doliczonym czasie gry, niestety pomylił się, gdyż piłka o centymetry minęła słupek przeciwnika.

Wszystkim zawodnikom należą się jednak słowa uznania za sportowa postawę i walkę do końca

                                                                   Relacja trenera Roberta Adamczaka

 

Stadion Gminny w Komornikach, 31 maja 2008 r., godz. 15.00

XV Dni Gminy Komorniki - 31 maja-1 czerwca 2008 r.

Wielkopolska Komorniki - Orkan Konarzewo 3-2 (2-1)

1-0   bramka dla Wielkopolski (18 min.)

2-0   bramka dla Wielkopolski (27 min.)

2-1   Kawończyk Jakub (38 min.)

3-1   bramka dla Wielkopolski (54 min.)

3-2   Śmiglak Krystian (62 min.)

W 70 min. meczu, przy stanie 3-2 dla Wielkopolski, Jakub Kawończyk nie wykorzystał rzutu karnego dla Orkanu Konarzewo.

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Kurowski Patryk (bramkarz), Kaczmarek Wojciech, Leśny Mateusz, Kurowski Adrian, Klonowski Rafał, Karaszewski Artur, Chudziak Krzysztof, Kawończyk Jakub, Ciesielski Damian, Kosiński Paweł, Śmiglak Krystian

Rezerwowi:

Raczkowiak Dawid (bramkarz), Karaszewski Patryk, Wieszczeczyński Piotr, Wieszczeczyński Paweł

 Powrót