Orkan zwycięski

Orkan Konarzewo pokonał Absolwent Marcinek Poznań 4-1, mimo, że jego gra pozostawiała wiele do życzenia.

Orkan chciał jak najszybciej zdobyć przewagę bramkową i swój cel zrealizował. Już w 4 min. prostopadłe podanie na bramkę zamienił Michał Płotkowiak. Po strzeleniu gola Orkan miał okazje ku podwyższeniu rezultatu, ale albo często pudłował, albo niedokładnie podawał. Niesubordynację piłkarzy z Konarzewa wykorzystał Absolwent i w 17 min. wywalczył rzut karny. Po perfekcyjnym strzale z 11 m piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Jacek Paplczyk nie miał szans na obronę. Wynik remisowy zmobilizował piłkarzy Orkanu do ataku. Liczne próby skonstruowanaia akcji kończyły się jednak zazwyczaj niedokładnymi podaniami. Wynik 1-1 pozostał do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron do głosu znów doszedł Orkan i tym razem zdecydowanie "przydusił" przyjezdnych. Absolwent zmuszony był do faulu we własnym polu karnym i skończyło się na jedenastce. Rzut karny, pewnym strzałem, na gola zamienił Mariusz Paplaczyk. Niewielka strata bramkowa skłoniła poznaniaków do przerzucenia wszystkich sił do ofensywy. Absolwent kilka razy groźnie atakował bramkę gospodarzy, a Orkan skupił się na nie mniej groźnych kontratakach. Po jednym z nich na czystą pozycję wyszedł Marek Bartkowiak i skierował piłkę do siatki. Absolwenci sugerowali pozycję spaloną, ale nic nie wskórali u sędziego zawodów. Czarę goryczy dla przyjezdnych przelała bramka Michała Płotkowiaka na 4-1. Nic do końca spotkania już nie uległo zmianie i wygraliśmy 4-1, choć w grze sporo było niedokładności i niewykorzystanych sytuacji. Na mecz w Kicinie trzeba jeszcze wiele poprawić.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 25 maja 2008 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Absolwent Marcinek P-ń 4-1 (1-1)

1-0   Płotkowiak Michał (4 min.)

1-1   - karny  bramka dla Absolwenta (17 min.)

2-1   - karny  Paplaczyk Mariusz (55 min.)

3-1   Bartkowiak Marek (79 min.)

4-1   Płotkowiak Michał (85 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Klemens Marek, Rybarczyk Wojciech, Adamczak Krzysztof

Pomocnicy:   Bartkowiak Piotr, Paplaczyk Mariusz (79 min. - Szajkowski Mateusz), Różewski Andrzej (88 min. - Przybylski Łukasz), Bartkowiak Tomasz, Budziński Jakub

Napastnicy:   Płotkowiak Michał, Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Adamczak Robert

 Powrót