Orkan rozjechał Bolę

Orkan Konarzewo rozgromił AIP Bolę Poznań 10-1. Pięć bramek w tym meczu zdobył Michał Płotkowiak, a na boisku pojawił się największy weteran konarzewskiej piłki nożnej - Krzysztof Styperek.

Orkan Konarzewo rzopoczął mecz na pełnych obrotach i już po kilku minutach prowadził. W polu karnym najlepiej odnalazł się Michał Płotkowiak i skierował piłkę do siatki. Dziesięć minut później na 2-0 podwyższył Robert Adamczak, a w 15 min. pięknym strzałem popisał się Michał Płotkowiak i w ciągu kwadransa gry prowadziliśmy 3-0. Poznaniacy nie potrafili nawiązać równorzędnej gry, chociaż trzeba im przyznać, że próbowali. W 18 min. stracili czwartego gola, po strzale Marka Bartkowiaka. W tym momencie wydawało się, że konarzewianom krzywda już stać się nie może - a jednak ... Ambitni piłkarze Boli przeprowadzili niepozorny kontratak i zdobyli honorową bramkę. Później gra toczyła się znowu po myśli Orkanu i do końca pierwszej połowy wpadły jescze trzy gole - dwa po strzałach Michała Płotkowiaka i jeden autorstwa Marka Bartkowiaka. Bola została znokautowana już w pierwszej, tylko 38-śmio minutowej połowie.

Na początku drugiej połowy moment gry w przewadze chciała wykorzystać Bola, jednak jej starania spełzły na niczym, a kontratak Orkanu przyniósł bramkę na 8-1. Tym samym Michał Płotkowiak zdobył piątą bramkę w tym dniu. Pewny wynik dał szansę na grę dla zawodników, którzy normalnie mają status rezerwowych. Na boisko wszedł między innymi prawie 50-cio letni Krzysztof Styperek, niegdyś czołowy zawodnik Orkanu Konarzewo i postrach dla wszstkich bramkarzy poznańskiej klasy okręgowej. Kilka minut później nasz weteran mógł zdobyć bramkę z rzutu karnego, jednak jego mierzony strzał o centymetry minął spojenie słupka i poprzeczki. Na 9-1 podwyższył Marek Bartkowiak, a okrągły wynik przypieczętował Marek Klemens. Wygraliśmy przyjacielski mecz z AIP Bolą 10-1.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 18 maja 2008 r., godz. 15.00

AIP Bola '06 Poznań - Orkan Konarzewo 1-10 (1-7)

Mecz odbył się w Konarzewie, ale oficjalnie jako gospodarz wystąpiła AIP Bola '06 Poznań.

0-1   Płotkowiak Michał (3 min.)

0-2   Adamczak Robert (13 min.)

0-3   Płotkowiak Michał (15 min.)

0-4   Bartkowiak Marek (18 min.)

1-4   bramka dla AIP Bola (21 min.)

1-5   Płotkowiak Michał (25 min.)

1-6   Płotkowiak Michał (29 min.)

1-7   Bartkowiak Marek (33 min.)

1-8   Płotkowiak Michał (49 min.)

1-9   Bartkowiak Marek (66 min.)

1-10  Klemens Marek (86 min.)

W 61 min., przy stanie 8-1, Krzysztof Styperek nie wykorzystał rzutu karnego dla Orkanu Konarzewo.

Pierwsza połowa, w wyniku błędu arbitra, trwała 38 min.

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Rybarczyk Wojciech, Klemens Marek, Cielewicz Rafał

Pomocnicy:   Szajkowski Mateusz (46 min. - Paplaczyk Mariusz), Adamczak Robert (52 min. - Styperek Krzysztof), Bartkowiak Piotr (87 min. - Heigelmann Janusz), Różewski Andrzej, Adamczak Krzysztof (71 min. - Baranowski Mateusz)

Napastnicy:   Płotkowiak Michał, Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Przybylski Łukasz, Bartkowiak Paweł, Bartkowiak Tomasz

 Powrót