Lekko, łatwo i przyjemnie

Orkan Konarzewo zdecydowanie pokonał Okoń Sapowice w wyjazdowym meczu B-klasy. Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek przeszkodził jeszcze konarzewskiemu teamowi w awansie do A-klasy.

Do Sapowic Orkan Konarzewo jechał w roli zdecydowanego faworyta. Swoją dominację piłkarze z Konarzewa potwierdzili już w 13 min., kiedy piłkę do siatki gospodarzy skierował Andrzej Różewski. Kolejne minuty przebiegały pod znakiem lekkiej przewagi konarzewskiej ekipy, która została sfinalizowana dopiero w 31 min. Wynik ładnym strzałem podwyższył Marek Bartkowiak. Już w kilkanaście minut później było 3-0, a perfekcyjny strzał z drugiej linii oddał grający trener Orkanu - Piotr Bartkowiak. Konarzewski Orkan był drużyną zdecydowanie lepszą w pierwszej części spotkania i udowodnił to strzeleniem trzech bramek.

Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się bardzo obiecująco. Już w 48 min. Marek Bartkowiak strzelił czwartego gola dla Orkanu i wydawało się, że już nic nie jest w stanie nadszarpnąć dobrych humorów piłkarzy z Konarzewa. Tymczasem Okoń konsekwentnie budował liczne akcje, które z pozoru wyglądały niegroźnie. W 65 min. uśpiona konarzewska obrona musiała ratować się faulem w polu karnym. Sędzia bezdyskusyjnie podjął decyzję o rzucie karnym, którego na gola zamienił Sapowiczan - Dominik Konieczny. Ta bramka dodała wiary ekipie Okonia Sapowice i od tego momentu gospodarze zaczęli aktywniej atakować. Efektem tego wzmożonego presingu była sytuacja w której piłkę z linii bramkowej musiał wybijać obrońca Orkanu (zawodnicy Okonia sugerowali prawidłowość zdobytej bramki). Orkan Konarzewo szybko dzwignął się po tej sytuacji i już w 75 min. po raz piąty skierował piłkę do siatki. Autorem tego gola został Marek Bartkowiak, który w tym momencie skompletował hat-tricka. Tuż przed końcem meczu wynik ustalił pięknym strzałem Tomasz Bartkowiak Wygraliśmy pewnie 6-1.

 

Boisko wiejskie w Sapowicach, 27 kwietnia 2008 r., godz. 13.00

Okoń Sapowice - Orkan Konarzewo 1-6 (0-3)

0-1   Różewski Andrzej (13 min.)

0-2   Bartkowiak Marek (31 min.)

0-3   Bartkowiak Piotr (43 min.)

0-4   Bartkowiak Marek (48 min.)

1-4   - karny  bramka dla Okonia - Konieczny Dominik (65 min.)

1-5   Bartkowiak Marek (76 min.)

1-6   Bartkowiak Tomasz (88 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Cielewicz Rafał, Kaniasty Maciej (88 min. - Bartkowiak Paweł), Rybarczyk Wojciech (75 min. - Baranowski Mateusz)

Pomocnicy:   Adamczak Krzysztof (50 min. - Paplaczyk Mariusz), Bartkowiak Tomasz, Bartkowiak Piotr, Różewski Andrzej, Budziński Jakub

Napastnicy:   Klemens Marek (80 min. - Szajkowski Mateusz), Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Przybylski Łukasz, Węglewski Robert

 

 Powrót