Na awans jeszcze czekamy !!!

Wczoraj większość stron internetowych B-klasowych klubów podała, że Orkan Konarzewo zwyciężając 5-0 Polonię Brodnica zapewnił sobie, na 7 kolejek przed końcem rozgrywek, awans do A-klasy. Niestety na zapewnione przynajmniej wicemistrzostwo musimy jeszcze poczekać.

Aktualna sytuacja w tabeli, stawia Orkan na pierwszym miejscu z dorobkiem 45 punktów. Zakładająć najbardziej pesymistyczny wariant, czyli sześć kolejnych porażek i wygrana walkowerem z Lipnem II Stęszew, Orkan Konarzewo miałby 48 punktów.

LKS Kicin, który obecnie jest drugi, biorąc pod uwagę, że wygrałby wszystkie pozostałe spotkania, zgromadziłby dodatkowe 21 punktów, a że obecnie ma 39, miałby 60 punktów, czyli wyprzedziłby hipotetycznie konarzewski Orkan.

Las Puszczykowo (obecnie trzeci) ma 32 punkty. Jeżeli wygrałby sześć z siedmiu pozostałych spotkań, mógłby dodać sobie 18 punktów. Zakładamy, że w meczu LKS Kicin - Las Puszczykowo triumfowałby Kicin. Las mógłby poszczycić się dorobkiem 50 punktów i również wyprzedzić konarzewian.

W takim wypadku Orkan Konarzewo spadłby na trzecie miejsce w tabeli, a tylko dwie drużyny awansują. Awansu nie mamy więc jeszcze zapewnionego i grać musimy do końca. Najwcześniej, wicemistrzostwo świętować będziemy mogli po meczu z Wielkopolską II Komorniki (11 maja). Ewentualne mistrzostwo możemy zapewnić sobie w meczu wyjazdowym z LKS Kicin (czerwiec).

Trzeba na końcu powiedzieć, że omawiany przez nas wariant jest czysto hipotetyczny i bardzo mało prawdopodobny, ale z matematycznego punktu widzenia należy go odnotować.

 Powrót