Piąte miejsce, ale pozostał niedosyt (Nodenia Cup)

Seniorski zespół Orkanu Konarzewo został zaproszony na II halowy turniej Nordenia Cup w Dopiewie. Po emocjonujących zmaganiach, w zawodach zajął piąte miejsce. Lokata to w prawdzie niezła, ale pozostał niedosyt. 

Do turnieju stanęło siedem zespołów z różnych klas rozgrywkowych, które podzielono na dwie grupy. W grupie I zmierzyły się: Nordenia I Dopiewo, Kotwica Kórnik, Concordia Murowana Goślina i Orkan Konarzewo. Grupę II utworzyły Polonia Środa Wielkopolska, Nordenia II Dopiewo i TS Skórzewo.

Do rozgrywek startowaliśmy w sporym osłabieniu. Z powodu kontuzji, ze składu wypadło kilku świetnych zawodników. Nie mógł zagrać Marek Bartkowiak – doskonały snajper, znany z licznych bramek w halowej piłce nożnej oraz Maciej Kaniasty – niepodważalna osobowość konarzewskiej obrony.

 

 

Rozgrywki grupowe:

 

Orkan Konarzewo – Kotwica Kórnik 0-3

Pierwszy mecz dopiewskiego turnieju nie wypadł najlepiej. Po dość pechowym meczu przegraliśmy wysoko 0-3. Zawodnicy z Kórnika w ciągu dwunastu minut spotkania (tyle trwał jeden turniejowy mecz) zdołali oddać zaledwie trzy strzały na bramkę strzeżoną przez Jacka Paplaczyka. Na nasze nieszczęście wszystkie znalazły drogę do siatki. Po naszej stronie było kilka okazji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać, a była szansa na, co najmniej, remis.

Orkan Konarzewo – Concordia Murowana Goślina 2-1

Znacznie lepiej Orkan poczynał sobie w drugim spotkaniu. Objęliśmy prowadzenie po dobrym strzale i błędzie bramkarza Concordii. Świadomość niepewnego wyniku kazała piłkarzom Orkanu nadal atakować. Przyniosło to efekt w postaci drugiego gola. W tym momencie przy pewnym prowadzeniu 2-0, daliśmy sobie strzelić bramkę. Sytuacja na placu gry zrobiła się trochę nerwowa. Concordia próbowała szarpanych akcji, a Orkan się bronił. Udało się jednak dowieźć korzystny rezultat do końca meczu.

Bramki dla Orkanu: Jakub Budziński, Piotr Cielewicz.

 

Nordenia I Dopiewo – Orkan Konarzewo 3-0

 

Ten mecz urastał do rangi derbów Gminy Dopiewo. Dawno nie oglądaliśmy spotkań pomiędzy drużynami z Dopiewa i Konarzewa. Szkoda tylko, że okazja do takich pojedynków nadarza się wyłącznie na hali. Dodatkowo mieliśmy świadomość, że aby myśleć o podium dopiewskiego turnieju, należy ten mecz wygrać. Przeliczyliśmy swoje siły. Nordenia była po prostu lepsza i udowodniła to wynikiem. Rozmiary porażki mogły być jeszcze większe gdyby nie dobra dyspozycja konarzewskiego bramkarza – Jacka Paplaczyka. W całym meczu mieliśmy kilka niezłych akcji z których dwie mogły skończyć się golem. Niestety nie udało nam się strzelić choćby bramki honorowej.

 

 

W grupie zajęliśmy trzecie miejsce i to pozwoliło nam zagrać wyłącznie o lokaty piątą lub szóstą. Naszym przeciwnikiem zostało Towarzystwo Sportowe Skórzewo, które w swojej grupie zajęło ostatnie miejsce, notując sromotną porażkę z Nordenią II 1-9.

 

TS Skórzewo – Orkan Konarzewo 0-3  

 

Mecz ze Skórzewem mógł nam dać jedynie piąte miejsce w turnieju. Kolejne derby zakończyły się dla nas pomyślnie. Zagraliśmy dobry mecz i trzykrotnie pokonaliśmy niemrawego bramkarza TS-u . To było naprawdę miłe zakończenie tego turnieju.

 

 

Bramki dla Orkanu: Jakub Budziński, Piotr Cielewicz, Rafał Cielewicz.

 

 

Mecze finałowe Turnieju Nordenia Dopiewo Cup:

Półfinały:

Polonia Środa Wielkopolska – Kotwica Kórnik   1-1 k: 4-3

Nordenia I Dopiewo – Nordenia II Dopiewo   3-4

 

Mały finał o 3. miejsce:

Nordenia I Dopiewo – Kotwica Kórnik   3-1

 

Finał:

Polonia Środa Wielkopolska – Nordenia II Dopiewo   2-2  k: 1-3

 

 

Tabela końcowa:

Miejsce

Zespół

1.

Nordenia II Dopiewo

2.

Polonia Środa Wielkopolska

3.

Nordenia I Dopiewo

4.

Kotwica Kórnik

5.

ORKAN KONARZEWO

6.

TS Skórzewo

7.

Concordia Murowana Goślina

 

 

 

Skład Orkanu Konarzewo:

Paplaczyk Jacek (bramkarz), Bartkowiak Piotr, Bartkowiak Tomasz, Cielewicz Piotr, Cielewicz Rafał, Klemens Marek, Budziński Jakub, Różewski Andrzej, Adamczak Robert.

Kierownik zespołu na turniej: Bartkowiak Marek.

 

 

 

 

 

 Powrót