I turniej o Puchar Centrum piłkarskiego "Bodo Sport" w Kleszczewie

Dnia 9 grudnia 2007 r. odbył się turniej o Puchar Centrum Piłkarskiego „Bodo Sport” w Kleszczewie dla juniorów rocznika 1991/1992. Wzięła w nim udział juniorska drużyna Orkanu.

11 zespołów, które wystartowały, podzielono na dwie grupy. Orkan trafił do grupy „A” z teoretycznie mocniejszymi rywalami takimi jak Polonia Środa, Lechita Kłecko, Hipolit I Murowana Goślina, Unia I Swarzędz oraz z gospodarzem turnieju Clescevią I Kleszczewo. Mecze miały tylko jedną dziesięciominutową część.

 Mecze grupowe:

Orkan Konarzewo – Polonia Środa Wielkopolska 1-2

W pierwszym turniejowym meczu zmierzyliśmy się z Polonią Środa, późniejszym, jak się okazało zwycięzcą. W początkowej fazie meczu dominowali rywale i w tym czasie wypracowali dwubramkowe prowadzenie. Później inicjatywę przejęli piłkarze z Konarzewa, czego wynikiem był gol kontaktowy. Szczęśliwym strzelcem okazał się Jakub Kawończyk, który po ładnym dośrodkowaniu Mateusza Leśnego, głową skierował piłkę do siatki. Do końca meczu były jeszcze okazje do wyrównania wyniku, ale Polonia zdołała utrzymać korzystny dla siebie wynik.

 

Orkan Konarzewo – Unia I Swarzędz 3-0

W drugim meczu gładko pokonaliśmy Unię I Swarzędz 3-0. Mecz toczył się pod wyraźne dyktando Orkanu, którzy nawet przez chwilę nie dali rozwinąć skrzydeł zawodnikom ze Swarzędza. Wynikiem zdecydowanej przewagi były trzybramkowe prowadzenie konarzewian. Gole strzelili: Jakub Kawończyk, Krzysztof Chudziak, Mateusz Leśny. Warto też zwrócić uwagę na postawę naszego bramkarza Wojciecha Kaczmarka, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

 

Hipolit I Murowana Goślina – Orkan Konarzewo 0-0

Kolejny mecz, z Hipolitem I Murowana Goślina, zakończył się bezbramkowym remisem. Trzeba przyznać, że zespoły z Murowanej Gośliny słyną z bardzo dobrej pracy z młodzieżą i mieliśmy okazję się o tym przekonać na własnej skórze. Przeciwnik miał zdecydowaną przewagę w polu, jednak my postawiliśmy szczelny blok defensywny i przyniosło to wyraźny skutek. Jednak kilka razy trenerowi zadrżało serce gdy po strzałach zawodników Hipolita piłka o milimetry mijała bramkę strzeżoną przez Wojtka Kaczmarka.

 

Lechita Kłecko – Orkan Konarzewo 2-2

Przed meczem taktyka była prosta – musimy wygrać dwa ostatnie pojedynki. Dawało nam by to drugie miejsce w grupie i realne szanse na „pudło” w pierwszym halowym turnieju w tym sezonie. Wszystko rozpoczęło się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Objęliśmy prowadzenie po indywidualnej akcji Mateusza Leśnego. Rywale jednak nie podłamali się i doprowadzili do wyrównania 1-1. Odpowiedź Orkanu była błyskawiczna i po koronkowej akcji całego zespołu gola, po raz drugi w tym meczu, strzelił Mateusz Leśny. Sukces był na wyciągnięcie ręki, jednak 20 sekund przed końcem Lechita ponownie doprowadziła do remisu !!!

 

Clescevia I Kleszczewo – Orkan Konarzewo 2-2

Do ostatniego meczu grupowego przystępowaliśmy podłamani wynikiem poprzedniego pojedynku. Trzeba także otwarcie powiedzieć, że zawodnicy Orkanu do tej konfrontacji podeszli z lekceważeniem. Zremisowaliśmy, choć niewiele brakowało abyśmy przegrali z dużo słabiej grającymi rywalami. Nasz honor uratował Mateusz Leśny perfekcyjnie wykonując rzut wolny dający nam remis. Drugą bramkę dołożył Jakub Kawończyk.

 

Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce w grupie A z dorobkiem 6 punktów i przyszło nam grać tylko o 7 miejsce w całym turnieju. Naszym rywalem był Hipolit II Murowana Goślina, który również zajął 4 miejsce, tyle że w grupie B.

 

Mecz o 7 miejsce: Orkan Konarzewo – Hipolit II Murowana Goślina 3-0

Nauczeni doświadczeniem poprzedniego meczu, zawodnicy Orkanu poważnie potraktowali spotkanie. Wyciągnięcie odpowiednich wniosków przyniosło skutek w postaci strzelenia trzech goli. Wynik podwyższył też Rafał Klonowski.

 

 

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze, jednak w duchu walki i sportowej złości. Dla wszystkich zespołów sponsor ufundował puchary i statuetki oraz gorący posiłek.

Zmęczeni oraz pełni niedosytu wróciliśmy do swoich domów. Nie ma się jednak co martwić bo już w Nowym Roku (styczeń lub luty) zostaliśmy zaproszeni na rewanżowy turniej do gościnnego Kleszczewa.

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Miejsce

Zespół

1.

Polonia Środa Wielkopolska

2.

Unia II Swarzędz

3.

Warta Poznań

4.

Lechita Kłecko

5.

Hipolit I Murowana Goślina

6.

Astra Krotoszyn

7.

ORKAN KONARZEWO

8.

Hipolit II Murowana Goślina

9.

Clescevia I Kleszczewo

10.

Clescevia II Kleszczewo

11.

Unia I Swarzędz

 

Klasyfikacja strzelców w ekipie Orkanu Konarzewo:

5- Jakub Kawończyk, 4- Mateusz Leśny, 1- Krzysztof Chudziak, 1- Rafał Klonowski.

 

Relacja trenera Roberta Adamczaka

 

 Powrót