Śnieżna połowa meczu

Seniorzy Orkanu Konarzewo pozostali niepokonani w rundzie jesiennej. W ostatnim meczu sezonu prowadzili z Lipnem II Stęszew 7-0 w pierwszej połowie. Druga odsłona nie odbyła się bowiem zawodnicy ze Stęszewa odmówili dalszej gry.

Warunki do gry były trudne. Na kilka godzin przed meczem zaczął padać śnieg. Opad był na tyle intensywny, że niemal w całości pokrył płytę boiska w Konarzewie. Mecz jednak musiał się odbyć.

Od początku widać było kto w tym spotkaniu będzie lepszy. Już w 4 min. Orkan uzyskał prowadzenie po ładnym rajdzie lewą stroną boiska. Autorem rajdu oraz gola był Jakub Budziński. W kilka minut później kolejna akcja zakończyła się zdobyciem bramki przez Orkan. Tym razem piłkę do siatki skierował Michał Płotkowiak. Wysokie prowadzenie już na początku spotakania ustawiło cały mecz. Rezerwy Lipna kompletnie straciły wiarę w korzystny rezultat i próbowały dokończyć mecz na stojąco. Orkan tylko na to czekał i coraz pewniej dązył do podwyższenia rezultatu. Między 8., a 23 min. było kilka niezłych okazji, ale zawodnicy z Konarzewa woleli pobawić się piłką niż strzelać gole. Momentami wyglądało to doprawdy komicznie. W 23 min. wynik na 3-0 podwyższył Jakub Budziński. Między 30, a 40 min. padły jeszcze cztery bramki. Wszystkie były wynikiem ewidentnych błędów szeregów defensywnych Lipna. W tym czasie do "kasty" trzykrotnie trafił Marek Bartkowiak. Dla naszego napastnika było to swoiste przypieczętowanie tytułu króla strzelców jesienii w drużynie Orkanu. Jedną bramkę dołożył Robert Węglewski. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 7-0 dla drużyny z Konarzewa i widać było, że goście nie mają ochoty na jeszcze większe lanie.

Piłkarze Lipna II zamiast regenerować siły przed drugą połową postanowili zwinąć manatki ... Przebrali się i wraz ze swoim trenerem - Romanem Łosiem (byłym szkoleniowcem Lecha Poznań) wyjechali z Konarzewa ... Sędzia wyszedł na plac gry, ale zastał na nim tylko zawodników Orkanu. Nie pozostało mu nic innego jak odgwizdać zakończenie zawodów. Decyzją Wydziału Gier WZPN rezultat z pierwszej połowy uznano za ostateczny. Pozostaliśmy niepokonani.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 11 listopada 2007 r., godz. 13.00

Orkan Konarzewo - Lipno II Stęszew 7-0 walkower

Mecz przerwany po 45 min. z powodu odmowy gry przez zawodników Lipna II

1-0   Budziński Jakub (4 min.)

2-0   Płotkowiak Michał (8 min.)

3-0   Budziński Jakub (23 min.)

4-0   Bartkowiak Marek (29 min.)

5-0   Bartkowiak Marek (30 min.)

6-0   Węglewski Robert (35 min.)

7-0   Bartkowiak Marek (39 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Kaniasty Maciej, Cielewicz Piotr, Cielewicz Rafał, Rybarczyk Wojciech

Pomocnicy:   Bartkowiak Piotr, Klemens Marek, Węglewski Robert, Budziński Jakub

Napastnicy:   Płotkowiak Michał, Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Baranowski Mateusz, Bartkowiak Tomasz, Szajkowski Mateusz, Paplaczyk Mariusz, Walkowiak Leszek, Kleszcz Marek, Adamczak Robert

 

Warunki atmosferyczne:

silne opady śniegu, temperatura 1 st. C

 Powrót