Walkower po remisie

Juniorzy Orkanu Konarzewo zremisowali z Polonią Nowy Tomyśl 3-3 (2-0). Wynik pozostawia spory niedosyt, bowiem jeszcze 20 min. przed końcem meczu było 3-1 dla graczy z Konarzewa. Niezwykłą bramką dla Orkanu popisał się Maciej Przymusiak.

Juniorzy Konarzewskiego Orkanu pierwszą bramkę strzelili już w 4 min. i od tego momentu mecz zaczął układać się po ich myśli. Widać było, że ekipa z Konarzewa jest na boisku lepsza. Kwestią czasu było podwyższenie rezultatu. Okazja ku temu powstała z niepozornej sytuacji w środku boiska. Około 50 m przed bramką drużyny z Nowego Tomyśla na strzał zdecydował się Maciej Przymusiak i piłka … wpadła do siatki. Futbolówka niesiona siłą wiatru efektownie przelobowała wszystkich zawodników gości i ponad bramkarzem wpadła do bramki. Tak skończyła się pierwsza połowa tego spotkania.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście i już w dwie minuty po wznowieniu gry złapali kontakt bramkowy. Orkanu nie załamała ta strata, a wręcz przeciwnie – zmobilizowała do aktywniejszej gry. W 47 min. nadarzyła się okazja do podwyższenia wyniku. Sędzia podyktował rzut karny, a pewnym jego egzekutorem został Jakub Kawończyk. Było zdecydowane prowadzenie 3-1 i można było uspokoić grę, ale to się piłkarzom z Konarzewa nie udało. Od wspomnianego rzutu karnego zawodnicy Orkanu stanęli – dosłownie i w przenośni. Polonia zyskiwała przewagę i zamierzała zamienić ją na gole. W 62 min. ponownie złapała kontakt bramkowy, a w 70 min. doprowadziła do wyrównania. To podłamało piłkarzy Orkanu, ale cóż taka jest piłka nożna …

 

 

Satdion Gminny w Konarzewie, 3 listopada 2007 r., godz. 14.00

Orkan Konarzewo - Polonia Nw. Tomyśl 3-0 walkower

Na boisku było 3-3. Polonia została ukarana za grę nieuprawnionego zawodnika.

1-0   Leśny Mateusz (4 min.)

2-0   Przymusiak Maciej (37 min.)

2-1   bramka dla Polonii (42 min.)

3-1   - karny  Kawończyk Jakub (47 min.)

3-2   bramka dla Polonii (62 min.)

3-3   bramka dla Polonii (70 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Kaczmarek Wojciech (bramkarz), Przymusiak Maciej, Perz Kamil (75 min. – Kurowski Adrian), Klonowski Rafał, Karaszewski Artur, Chudziak Krzysztof (40 min. – Kubiak Jakub), Kawończyk Jakub, Kowalik Damian, Kosiński Paweł, Ciesielski Damian, Leśny Mateusz (75 min. – Karaszewski Patryk)

 

Rezerwowi:

 

Kurowski Patryk (bramkarz)

 

 

 Powrót