Od smutku do radości

Orkan Konarzewo pokonał Absolwent Marcinek Poznań 10-1 (7-1), choć już w drugiej minucie przegrywał . Cztery bramki dla konarzewskiej jedenastki strzelił Jakub Budziński.

Skład Orkanu Konarzewo na ten mecz był bardzo zmieniony. Widać było, że za tydzień nasz najważniejszy mecz i zawodnicy pierwszego sładu już regenerują na niego siły.

Mecz rozpoczął się od sensacji. Już w 2 minucie zaspali obrońcy Orkanu i pozwolili do niewygodnej sytuacji podbramkowej, którą wykorzystali Absolwenci. Gospodarze byli w radosnym oszołomieniu - prowadzili z wiceliderem tabeli. Postanowili zagrać na utrzymanie wyniku. Nie długo im się to udawało. Juz w 15 min. zdecydowany strzał Tomasza Bartkowiaka dał konarzewianom remis. W cztery minuty później wyszliśmy na prowadzenie dzięki skutecznemu atakowi Jakuba Budzińskiego. Wróciliśmy z dalekiej podróży - pomyśleli piłkarze Orkanu i postanowili na tym nie poprzestać. W 23 min. Jakub Budziński podwyższył na 3-1. W tym momencie Absolwent zechciał obrabiać straty i pewniej ruszył do przodu, nic jednak nie wskórał, a jedynie nadziewał się na zabójcze kontrataki zespołu z Konarzewa. W przeciągu 9 minut Orkan czterokrotnie zdobywał gole. Ich autorami: Tomasz Bartkowiak, Jakub Budziński, ponownie Tomasz Bartkowiak i Michał Płotkowiak. Pierwsza połowa skończyła się pogromem Absolwentów 7-1.

Podłamani zawodnicy Marcinka wyszli na drugą połowę ze spuszczonymi głowami. Nie mieli pomysłu na grę i szybko wykorzystał to Orkan zamykając piłkarzy z Poznania w "hokejowym zamku". W 47 min. gola zdobył Marek Bartkowiak, a w 58 min. Mariusz Paplaczyk. Kibice Orkanu już widzieli dziesiątke w wyniku meczu, ale musieli na nią czekać aż 20 minut. Dopiero w 78 min. wynik ustalił Jakub Budziński. Jednocześnie zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu. Warto zaznaczyć, że druga połowa była w wykonaniu Orkanu bardzo nieskuteczna. Piłka kilkakrotnie trafiała w słupek i poprzeczkę barmki Absolwenta. Sytuację marnowali: Marek Bartkowiak, Jakub Budziński i Mateusz Szajkowski. Zwycięzców nie wolno jednak osądzać... Wygraliśmy zasłużenie i myślami już jesteśmy przy arcyważnym meczu z LKS Kicin.

 

Stadion Gminny w Plewiskach, 21 października 2007 r., godz. 14.00

Absolwent Marcinek P-ń - Orkan Konarzewo 1-10 (1-7)

1-0   bramka dla Absolwenta (2 min.)

1-1   Bartkowiak Tomasz (15 min.)

1-2   Budziński Jabub (19 min.)

1-3   Budziński Jakub (23 min.)

1-4   Bartkowiak Tomasz (36 min.)

1-5   Budziński Jakub (39 min.)

1-6   Bartkowiak Tomasz (40 min.)

1-7   Płotkowiak Michał (42 min.)

1-8   Bartkowiak Marek (47 min.)

1-9   Paplaczyk Mariusz (58 min.)

1-10   Budziński Jakub (78 min.)

Dedykacje specjalne:

Tomasz Bartkowiak: trzy bramki dedykuje swojej kochanej dziewczynie Elizie z okazji 21. urodzin

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Heigelmann Janusz

Obrońcy:   Adamczak Robert (80 min. - Baranowski Mateusz), Kaniasty Maciej, Rybarczyk Wojciech

Pomocnicy:   Paplaczyk Mariusz (81 min. - Szajkowski Mateusz), Budziński Jakub, Bartkowiak Tomasz, Węglewski Robert, Klemens Marek (88 min. - Przybylski Łukasz)

Napastnicy:   Płotkowiak Michał, Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Bartkowiak Piotr 

 

Warunki atmosferyczne:

nasłonecznienie średnie, wiatr słaby, temperatura 6 st. C

 Powrót