Rozgromili Las

Orkan Konarzewo i jego juniorski zespół zmiażdżył Las Puszczykowo 9-0. Wynik powinien być dużo wyższy, ale zabrakło skuteczności. Sześć bramek strzelił Krystian Śmiglak.

Spotkanie rozpoczęło się od małego skandalu. Na meczu nie pojawił się związkowy sędzia i jego rolę musiał przejąć Piotr Bartkowiak. Radził sobie dzielnie i do jego pracy nikt pretensji mieć nie może.

Od początku mecz toczył się przy zdecydowanej przewadze zespołu z Konarzewa. Kwestią czasu był strzelenie pierwszej bramki. Padła ona niepozornie po strzale Mateusza Leśnego. Po kilku minutach było 2-0, a gola zdobył Krystian Śmiglak. Jak się później okazał to był początek jego kanonady strzeleckiej. Na 3-0 podwyższył w 31 min, a na 4-0 w kuriozalnych okolicznościach, kiedy obrońcy Lasu postanowili nie wybijać piłki ze swojego pola karnego, tylko trochę się pobawić. Podłamani Puszczykowianie w pierwszej połowie stracili jeszcze piątego gola, którego zdobył także Krystian Śmiglak.

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej. Wynik na 6-0 i 7-0 podwyższył ponownie Krystian Śmiglak. Na sześciu bramkach się zatrzymał, choć gdyby nie odrobina dokładności zgromadził by ich więcej. Pod koniec meczu Krystianowi Śmiglakowi pozazdrościł Mateusz Leśny i strzelił dwie bramki. Pogrom stał się faktem. Było 9-0, choć powinno być znacznie więcej. Piłka odbijała się od słupków i poprzeczki, było też kilka skandalicznych „pudeł”.

Wynik mógł być dwucyfrowy – nawet z dwójką na początku.

Stadion Gminny w Konarzewie, 13 października 2007 r., godz. 15.15

Orkan Konarzewo - Las Puszczykowo 9-0 (5-0)

Zagrali:

Kurowski Patryk (bramkarz), Leśny Mateusz, Kaczmarek Tomasz (62 min. – Kosiński Paweł), Kurowski Adrian (65 min. – Wieszczeczyński Piotr), Karaszewski Artur (61 min. – Ginter Piotr), Kowalik Damian, Kawończyk Jakub, Przymusiak Maciej, Klonowski Rafał (52 min. – Kubiak Jakub), Śmiglak Krystian (78 min . – Karaszewski Patryk), Ciesielski Damian