Wietrzny mecz na naszą korzyść

Przy nieprzyjemnym bocznym wietrze juniorzy Orkanu Konarzewo radzili sobie świetnie i pokonali Sokoła Rakoniewice 3-0. Bramką niezwykłej urody popisał się Krystian Śmiglak.

Mecz świetnie rozpoczęli konarzewianie. Nie przestraszyli się silnego i nieprzewidywalnego wiatru i ruszyli do ataku. Już w 13. minucie bezpośredni strzał z rzutu wolnego dał prowadzenie Orkanowi. Szczęśliwym strzelcem okazał się być Jakub Kawończyk. Sokół dążył do wyrównania, ale nie potrafił przejść obrony zespołu z Konarzewa. W tym fragmencie gry sporo było walki w środku boiska. Kilka minut przed przerwą do boju ponownie ruszyli piłkarze Orkanu. Strzelili nawet bramkę, ale uprzednio faulowali rywala. Kilka minut później już regulaninowo było 2-0. W zamieszaniu pod bramką Sokoła najlepiej odnalazł się Andrzej Jazgar i lobując kilku zawodników z Rakoniewic stzrelił gola. Wynik 2-0 utrzymał się do końca pierwszej odsłony meczu.

W drugiej połowie odważniej do ataku ruszyli rakoniewiczanie. Mieli kilka sytuacji, ale brakowało im skuteczności. Całkiem nieźle radził sobie też blok defensywny Orkanu. Konarzewianie nie zamierzli się tylko bronić i chwilami stwarzali bardzo groźne sytuacje. W 53. minucie jedną z nich wykorzystał Krystian Śmiglak. Strzelił w długi róg bramki Sokoła. Piłka dostała takiej rotacji, że odbiła się od słupka i wpadła w "okienko" po przecinej stronie. Takie gole są ozdobą Ligi Mistrzów, a my je mamy na własnym boisku. Wynik 3-0 całkowicie podciął skrzydła Sokołowi. Orkan miał jeszce kilka szans, ale spokojny rezultat już się nie zmienił i plama z Buku, jaką była porażka 1-6, została zmazana.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 15 września 2007 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Sokół Rakoniewice 3-0 (2-0)

1-0   - wolny  Kawończyk Jakub (13 min.)

2-0   Jazgar Andrzej (34 min.)

3-0   Śmiglak Krystian (59 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Kaczmarek Wojciech, Leśny Mateusz, Kowalik Damian, Klonowski Rafał (73 min. - Perz Kamil), Karaszewski Artur (73 min. - Kaczmarek Tomasz), Kosiński Paweł (58 min. - Chudziak Krzysztof), Kawończyk Jakub, Śmiglak Krystian (71 min. - Kaczmarek Błażej) , Przymusiak Maciej, Ciesielski Damian, Jazgar Andrzej (66 min. - Kubiak Jakub)

Rezerwowi:

Kurowski Patryk

 

 

 

 Powrót