Zapowiedź 6. kolejki

Już po tej kolejce Orkan Konarzewo może być liderem B-klasy (gr.3). Warunki są dwa - najpierw musi wygrać z rezerwami Wielkopolski Komorniki, oraz liczyć na remis w spotkaniu LKS Kicin z Lasem Puszczykowo. Juniorzy powalczą o punkty w Bukowcu z tamtejszą Koroną.

Wielkopolska II Komorniki - Orkan Konarzewo

Wielkopolska już nie raz pokazała, że może być groźnym rywalem. Niemiłosiernie męczył się z nimi prowadzący LKS Kicin, który do przerwy przegrywał 1-2. W końcowym rozrachunku co prawda był lepszy 6-2, ale zespół z Komornik udowodnił, że potrafi walczyć z najlepszymi.. Komornicka ekipa rezerw z pewnością zostanie wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny grającej w czołówce A-klasy. O zwycięstwo na pewno nie będzie łatwo, ale mamy nadzieje że piłkarze Orkanu poraz kolejny pokażą charakter i wywiozą 3 punkty z boiska przy Jeziornej. Szczególnie zmobilizowany będzie bramkarz Orkanu - Jacek Paplaczyk, który pochodzi właśnie z Komornik. Liczymy, że mobilizacja zamieni się w skuteczność i że zachowa on "czyste konto". Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Pajączek, a mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 15.00.

LKS Kicin - Las Puszczykowo

Od początku w gr. 3 liczą się tylko trzy zespoły: Kicin, Las i Orkan. To pierwszy mecz z cyklu spotkań na szczycie, które pokaże rzeczywistą formę zespołów. Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. LKS gra u siebie i to może być największy jego atut. Mecz zapowiada się bardzo interesująco i każdy rezultat nie powinien być tu zaskoczeniem.

Okoń Sapowice - Orkan Manieczki

Orkan podbudowany ostatnim triumfem w derbach okręgu śremskiego bedzie faworytem w spotkaniu ze słabiutkim Okoniem. Gospodarze jednak niekoniecznie muszą godzić się z rolą "chłopców do bicia". W Konarzewie pokazali, że potrafią walczyć i że przy skutecznej taktyce mogą pokusić się o niespodziankę.

Absolwent Marcinek Poznań - Lipno II Stęszew

Rezerwy Lipna postarają się o zbliżenie do czołówki. Teraz do prowadzącej trójki tracą 5 punktów, ale po tym meczu ta różnica może się zmienić. Wydaje się, że idealną okazją do zmniejszenia straty będzie mecz z Absolwentami, którzy tylko w ostatnim meczu stracili 11 goli.

Tornado Trzebaw - Polonia Brodnica

Mecz dwóch drużyn, które pomimo aspiracji, nie potrafią utrzymać się w "czubie" stawki. Pozostanie im tylko udowodnić kto jest lepszy, bo na awans szanse zmalały niemal do zera.

AIP Bola 06 Poznań - Suchary II Suchy Las

Mecz na "dolinie" ligi. Dwa kluby z dolnych regionów tabeli powalczą o honor - raczej bez wielkich rewelacji. Bola będzie stała w roli faworyta.

 

Juniorzy jadą po punkty do Bukowca. Tam o godz. 12. w niedzielę zagrają z Koroną. Gospodarze to silny zespół z czołówki A-klasy juniorów i na ich terenie o chociaż remis nie będzie łatwo. Wierzymy, że "młodzi" powalczą i zagrają z honorem. Mecz sędziować będzie Bartosz Ciszak.

 Powrót