Zapowiedź 10. kolejki

Seniorów Orkanu Konarzewo czeka kolejny ważny mecz  - w Puszczykowie zagrają z Lasem. Juniorzy na własnym boisku spróbują wygrać z Polonią Nowy Tomyśl.

Las Puszczykowo - Orkan Konarzewo

Kolejny cięzki mecz przed naszymi seniorami. W meczu 10. kolejki B-klasy (grupy 3.) jadą do Puszczykowa by zmierzyć się z tamtejszym Lasem. Przeciwnik to dobry klub z wielkimi aspiracjami na awans, zajmujący trzecie miejsce w tabeli, ze stratą pięciu punktów do Konarzewian, Ten mecz dla Puszczykowian stanie się doskonałą okazją, aby zmniejszyć różnicę punktową do czołówki.

Las w zeszłym sezonie spadł z klasy A i już w tym roku chciał do niej poerócić. Wygrał wszystkie mecze w pierwszych pięciu kolejkach, później na jego drodze stanął LKS Kicin. Las ten mecz przegrał 0-3, ale paradoksalnie prezentował się lepiej. Kolejnym zawachaniem formy gospodarzy był zeszłotygodniowe spotkanie w Suchym Lesie. Faworyzowany klub z Puszczykowa zdołał jedynie zremisować, hokejowym rezultatem, z rezerwami Sucharów. Las jest podrażniony tą sytuacją i zechce się zrekompensować w konfrontacji z prowadzącym Orkanem Konarzewo.

W zeszłym tygodniu Orkan zrobił poważny krok do awansu - pokonał dotychczas prowadzący LKS Kicin 1-0. O tym meczu należy już zapomnieć, bo przed nami trudny mecz w Puszczykowie. Ewentualne zwycięstwo zawodników z Konarzewa, da temu klubowi niemal pewny tytuł mistrza jesieni i doskonałą pozycję startową w rundę wiosenną. Stawka jest wysoka, szcególnie dla Lasu. Tydzień temu w Konarzewie to my czuliśmy presję - musieliśmy wygrać z Kicinem, teraz to Puszczykowianie muszą zwyciężyć, żeby jeszcze liczyć się w batalii o awans. Z taką presją dużo trudniej się gra.

Mecz na Stadionie Miejskim w Puszczykowie, przy ulicy Kościelnej odbędzie się w sobotę 3 listopada o godz. 14.00. Zawody poprowadzi sędzia Bartosz Ciszak.

 

Juniorom ostatnio nie szczęści się na ligowych boiskach. Dwa ostatnie mecze to porażki. Obie jednak odniesione z zespołami ze ścisłej czołówki A-klasy. Szczególnie martwi pechowa porażka z Wielkopolską Komorniki, bo Orkan w dużej części spotkania był lepszy. Teraz jednak przyjdzie czas na poprawienie tych statystyk. W ten weekend juniorzy zmierzą się z klubem, na swoim poziomie - Polonią Nowy Tomyśl. Goście nie robią furrory i podobnie jak klub z Konarzewa plasują się w środkowych regionach tabeli. Mecz odbędzie się w Konarzewie w sobotę o godz. 14.00 (dokładnie o tej samej godzinie grają seniorzy). Arbitrem meczu będzie Andrzej Strzelczak.

 Powrót