Orkan silniejszy od Tornada

W pojedynku wietrznych zjawisk atmosferycznych Orkan pokonał Tornado 2-0. Meczowi, paradoksalnie, towarzyszyły spore podmuchy wiatru.

Początek meczu zapowidał wyrównany przebieg gry. Obie drużyny starały się opanować środek boiska. Nic więc dziwnego, że początkowo pod bramkami niewiele się działo, aż do czasu ... W 17 min. pomknął z akcją Marek Bartkowiak. Zakręcił trzebawską obroną i pokonał bramkarza miejscowych. Po strzeleniu gola zaprezentował efektowne salto. Tornado przegrywało 0-1 i postanowiło wziąść się do pracy. Atakując, zapomnieli jednak o obronie i w 25 minucie wykorzystał to grający trener Orkanu - Piotr Bartkowiak. Ładnie strzelił w okienko bramki Tornada. Było 2-0 i wynik ten utrzymał się do końca 45. minuty.

Po przerwie nad boiskiem rozpętała się, dosłownie, wichura. Nic to dziwnego, wszak grały ze sobą Orkan i Tornado. Trzebawianie przygaszeni stratą goli ruszyli do ataku. Ich akcje były jednak chaotyczne, niedokładne i szarpane. Nie potrafili stworzyć sobie czystych okazjii strzeleckich. Orkan poprzestał na kontratakach. Brakowało jednak, dokładności, precyzji i "ostatniego podania". Może udałoby się jeszcze coś ustrzelić, gdyby nie szalejący wiatr, mylący kierunek lotu piłki i niezwykle nierówne boisko, ale nie narzekajmy. Wygraliśmy zasłużenie i możemy cieszyć się z kolejnych 3 punktów, tym cenniejszych, że ugranych na wyjeździe. 

 

Boisko wiejskie w Trzebawiu, 9 września 2007 r., godz. 14.00

Tornado Trzebaw - Orkan Konarzewo 0-2 (0-2)

0-1   Bartkowiak Marek (17 min.)

0-2   Bartkowiak Piotr   (25 min.)

 

Żółte kartki:   ---   Czerwone kartki:   ---

 

Zagrali:

Bramkarz:   Paplaczyk Jacek

Obrońcy:   Kaniasty Maciej, Rybarczyk Wojciech, Adamczak Robert, Klemens Marek

Pomocnicy:   Budziński Jakub, Kleszcz Marek, Bartkowiak Piotr, Węglewski Robert

Napastnicy:   Paplaczyk Mariusz (80 min. - Szajkowski Mateusz), Bartkowiak Marek

Rezerwowi:

Baranowski Mateusz, Przymusiak Michał, Walkowiak Leszek, Bartkowiak Paweł, Przybylski Łukasz

 

Warunki atmosferyczne:

Zachmurzenie duże, wiatr silny - porwisty, temperatura 16 st. C

 Powrót