Salos pokonany

Młodzi piłkarze Orkanu Konarzewo, występujący w A-klasie juniorów młodszych wygrali pierwszy mecz ligowy. Z boiska w Konarzewie pokonani schodzili zawodnicy Salosu Poznań, którzy zdecydowanie ulegli konarzewianom 0-4.

Mecz rozpoczął się od ostrego uderzenia Orkanu Konarzewo. Drużyna Salosu została zamknięta na własnej połowie. Konarzewianie prowadzili piłkę, rozgrywali ją oraz próbowali atakować. Wszystko zapowiadało, że bramka wisi w powietrzu. Strzały były jednak albo za słabe, albo niecelne. Juniorzy z Konarzewa nie zrażali się, początkowo, słabą skutecznością i konsekwentnie realizowali strategię nakreśloną przez trenera. Worek z golami rozwiązał się kiedy do siatki trafił Krzysztof Chudziak. Już w trzy minuty później wyczyn kolegi powtórzył Damian Ciesielski. Orkan prowadził 2-0 i ustatkował grę, nie rezygnując jednocześnie ze zdobycia kolejnych bramek. Jeszcze w pierwszej połowie sytuacji strzeleckiej nie zmarnował Jakub Kawończyk. Na półmetku spotkania Orkan prowadził zdecydowanie 3-0.

Po przerwie Salos próbował zaskoczyć piłkarzy Orkanu kilkoma akcjami ofensywnymi. Przychodziło im to z marnym skutkiem, a gol Krystiana Śmiglaka, dla konarzewskiej jedenastki, całkowicie podciął im skrzydła. Bezpieczna i zdecydowana przewaga utrzymała się do końca meczu i juniorzy Orkanu mogli świętować pierwsze wygrane zawody na ligowych boiskach.

Warto zaznaczyć, że środek tygodnia to nie jest wymarzony termin rozgrywania meczu. Z powodu obowiązków szkolnych w meczu nie uczestniczyło dwóch zawodników podstawowego składu. Na szczęście znaleźli godnych siebie zmienników.

 

Stadion Gminny w Konarzewie, 5 września, godz. 17.00

Orkan Konarzewo - Salos Poznań 4-0 (3-0)

1-0   Chudziak Krzysztof (27 min.)

2-0   Ciesielski Damian (30 min.)

3-0   Kawończyk Jakub (40 min.)

4-0   Śmiglak Krystian (45 min.)

 

Żółte kartki:  -    Czerwone kartki:  -

 

Zagrali:

Kurowski Patryk (bramkarz), Leśny Mateusz, Klonowski Rafał, Kaczmarek Tomasz  (60 min. - Kosiński Paweł), Karaszewski Artur, Kawończyk Jakub, Kowalik Damian, Chudziak Krzysztof  (70 min. - Kurowski Adrian), Ciesielski Damian  (75 min. - Kubiak Jakub), Śmiglak Krystian  (70 min. - Jazgar Andrzej), Kaczmarek Błażej  (40 min. - Kaczor Dariusz).

Rezerwowi:

---

 Powrót