Zapowiedź 9. kolejki

W 9. kolejce szykuje nam się hit rundy. Orkan Konarzewo jako wicelider tabeli zmierzy się z prowadzącym LKS Kicin. Zwycięstwo którejkolwiek z ekip znacznie przybliży ją do awansu do A-klasy. Juniorzy na własnym boisku zagrają z Wielkopolską Komorniki.

Na ten mecz Orkan Konarzewo czeka od 1. kolejki rozgerywek B-klasy. Już na początku rundy okazało się, że w walce o awans liczyły się będą trzy ekipy: Kicin, Las i co nas najbardziej ucieszyło Orkan Konarzewo. Kluby te od początku szły niemal "łeb w łeb" i przy końcu piłkarskiej jesieni zgromadziły gigantyczną przewagę punktową nad resztą stawki.

Już w niedzielę, o godz. 13.00 na Stadionie Orkanu w Konarzewie dojdzie do meczu szalgierowego. Oba kluby nie straciły jeszcze punktu na B-klasowych boiskach, a różnica bramkowa jest niewielka. Mecze z udziałem drużyn zarówno z Kicina jak i z Konarzewa kończyły się zazwyczaj srogim laniem dla przeciwników. Najwyższe zycięstwo Orkanu to 10-1 z Absolwentem Marcinek, a LKS w największy rozmiarach zwyciężał z Bolą Poznań 8-0.

Atmosfera w zespole z Konarzewa jest świetna. Orkanowcy wygrali wysoko i pewnie poprzedni mecz chociaż grali w rezerwowym składzie. W niedzielę nie powinno już nikogo zabraknąć i na boisko wybiegną najbardziej sprawdzeni zawodnicy. Na pewno na meczu zjawi się bardzo wielu kibiców - jeszcze więcej niż na poprzednich spotkaniach. Wzorowość naszej publiczności niejednokrotnie dostrzegali rywale - mamy nadzieję, że i tym razem nasi kibice nie zawiodą.

Stawką meczu jest pozycja lidera w B-klasie poznańskiej (gr.3). Zwycięstwo Orkanu może oznaczać znaczne przybliżenie się do celu jakim jest awans. Mimo tego, że wygraliśmy jak dotąd wszystkie mecze, nie zagościliśmy jeszcze na pierwszym miejscu - zobaczymy jak będzie w niedzielę.

Mecz na Stadionie Gminnym w Konarzewie, 28 października 2007 r., o godz. 13.00. Arbitrem tego meczu będzie Artur Kusz. Sędzia będzie miał trudne zadanie - w końcu obu ekipom bardzo zależy na zwycięstwie i na boisku może być gorąco, ale mamy nadzieję, że sprosta wyzwaniu.

 

Juniorzy swój mecz z Wielkopolską Komorniki zagrają na boisku w Konarzewie w sobotę o godz. 15.00. Jak na razie nie doznali oni straty punktu i bramki na własnym boisku i mamy nadzieję, że ich passa zostanie podtrzymana w tym meczu. Wielkopolska to rywal z czołówki i nie może zostać zlekceważony. Graliśmy z nimi dwukrotnie latem i te konfrontacje raz wygrywaliśmy (3-2), a raz przegrywaliśmy (2-4). Mecz sędziować będzie ... Katarzyna Lisiecka. Chyba po raz pierwszy w Konarzewie arbitrem spotkania będzie kobieta - zobaczymy jak sobie poradzi, ale życzymy powodzenia.

 Powrót