Zapowiedź 11. kolejki

To już ostatnia kolejka rundy jesiennej na piłkarskich boiskach B-klasy i A-klasy juniorów młodszych. Seniorzy zagrają na własnym stadionie z rezerwami Lipna Stęszew, a juniorzy w wyjazdowym meczu zmierzą się z Rakietą Głuponie.

Dokładnie 2 września rozpoczynaliśmy rozgrywki ligowe. To było tak niedawno, a za nami już 10 spotkań. Tego weekendu poraz ostatni w tym roku zagramy o punkty ligowe. Naszym przeciwnikiem będzie Lipno II Stęszew. Rywal to zespół zmienny. Na początku rozgrywek w niezłym stulu zdobył 10 punktów i zajmował na półmetku rundy 4. miejsce w tabeli. Od piątej kolejki coś popsuło się w szeregach drużyny ze Stęszewa. Zespół przegrywał kolejne mecze i zanotował pięć kolejnych porażek, w tym bardzo wstydliwą 1-11 z Lasem Puszczykowo.

Nic nie wskazuje na to, aby Lipno podniosło się właśnie przy okjazji meczu z Orkanem Konarzewo. Konarzewianie grają na własnym boisku i z całą pewnością nie pozwolą sobie urwać choćby jednego punktu. Nie można jednak z góry dopisywać sobie trzech punktów. Doświadczenie pokazuje, że z zespołami niżej notowanymi także bywa ciężko wygrać. Orkan przekonał się o tym w spotkaniu z Okoniem Sapowice. Marginalizowany klub przez 70 min. tak umiejętnie się bronił, że utrzymywał kontakt bramkowy i czychał na kontry. Końcówka należała jednak do nas i zwyciężyliśmy 4-0.

Jesteśmy liderami tabeli, mamy za sobą dwa ciężkie pojedynki z cyklu "mecze na szczycie", gramy z zespołem dużo niżej notowanym. Nasuwa się więc pytanie - czy zagramy w pełni swoich możliwości ? Odpowiedź jest prosta - tak, ponieważ po pierwsze pozycja lidera zobowiązuje, a po drugie nie po to nasi kibice (a jest ich naprawdę wielu) przychodzą na mecze żeby oglądać marne widowiska. Zagramy najlepiej jak umiemy i mamy nadzieję, że rundę jesienną zakończymy ze statusem "niepokonanych". Mecz na Stadionie Gminnym w Konarzewie w niedzielę o godz. 13.00. Arbitrem tego pojedynku będzie Tomasz Turostowski.

 

Juniorzy w swoim ostatnim meczu tej jesieni zagrają z Rakietą w Głuponiach. Rywal aktualnie zwiedza dolne regiony tabeli, ale Orkanowi nie łatwo gra się na wyjazdach. Nie udało się wygrać żadnego z czterech takich meczów, a bilans bramek nie napawa optymizem. Pozostaje wierzyć, że nasi młodzi piłkarze wreszcie udowodnią, że potrafią grać gdziekolwiek. Mecz sędziował będzie Paweł Adamiak. Spotkanie na boisku w Głuponiach w sobotę o godz. 13.00.

 Powrót