Zmiany w naszych ligach

Nasi rywale z B-klasy poznańskiej seniorów i A-klasy juniorów młodszych zafundowali nam dodatkową rozrywkę w przerwie zimowej. Postanowiły masowo wycofywać się z rozgrywek powodując spustoszenie w terminarzu.

B-klasę poznańską seniorów opuściło Tornado Trzebaw. Zespół po rundzie jesiennej zajmował dobre czwarte miejsce, ale z powodów finansowych i personalnych wiosną nie wyjdzie na boisko. Klub z Trzebawia już latem zapowiadał trudności w przystąpieniu do rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2007/08. Mecz Orkanu z Tornadem, zaplanowany na 6 kwietnia o godzinie 13.00 na stadionie w Konarzewie, został odwołany.

Wiosną nie zagramy też z rezerwami Sucharów Suchy Las. Suchy Las chyba wreszcie doszedł do wniosku, że nie warto utrzymywać dwie słabo grające drużyny Sucharów i postanowił zbudować jedną, za to zdolną wywalczyć awans do A-klasy. Mecz Orkanu z Sucharami miał inaugurować rundę wiosenną B-klasy w Konarzewie. Inauguracja nastąpi jednak dopiero w Manieczkach. Mecz Orkan - Suchary II, zaplanowany na 30 marca o godzinie 13.00 na stadionie w Konarzewie, został odwołany i zweryfikowany jako 3-0.

Z rozgrywek B-klasy wycofały się również rezerwy Lipna Stęszew - właściwie Lipna Jeziorki. Klub ten od dłuższego czasu był piłkarskim tylko z nazwy. Pokaz swojej sportowej postawy dał podczas meczu z Orkanem w Konarzewie, kiedy po 45 min. jakże nieudanej pierwszej połowy (wynik 0-7 dla Orkanu Konarzewo) zdezerterował i nie wyszedł na drugą odsłonę. Taki klub nam w lidze niepotrzebny. Mecz Lipna II z Orkanem miał się odbyć w ostatniej kolejce B-klasy - 15 czerwca o godzinie 12.30 na boisku w Jeziorkach. Został jednak odwołany i zweryfikowany jako 3-0.

Także w A-klasie juniorów nastąpiły pewne zmiany. Z rozgrywek wycofał się Salos Poznań. Wszystkim drużynom odjęto zdobycze punktowe i bramkowe wywalczone w meczu z tą ekipą. Wydział gier WZPN postanowił dołączyć do stawki zespołów dwa dodatkowe kluby: LZS Wronczyn i TPS Winogrady II Poznań.

30 marca w Konarzewie miała zacząć się seniorska liga. Tak jednak nie będzie. Na pocieszenie rozegrany zostanie, w tym dniu, sparing.

SS Gminy Kamieniec - Orkan Konarzewo (Kamieniec, godz. 12.00)

6 kwietnia jeszcze jeden sparing.

Orkan Konarzewo - NKS Niepruszewo (Konarzewo, godz. 12.00)

 Powrót