6 lat temu byliśmy "w niebie"

Dokładnie 6 lat temu Orkan Konarzewo wygrał pierwszą edycję plebiscytu Gazety Poznańskiej na najpopularniejszą drużynę niższych klas rozgrywkowych, przebiegającej pod hasłem "Kolejorz kontra twój klub".

Dzisiaj niewielu pamięta już że takie wydarzenie miało miejsce. Dzięki determinacji kilkunastu zapaleńców konarzewski klub stał się sławny w Wielkopolsce. W ciągu dwóch miesięcy na Orkan Konarzewo oddano 1811 głosów, co zdeklasowało rywali. Średnio co czwarty głos oddany w tym plebiscycie był oznaczony napisem "Orkan Konarzewo". Na owe czasy był to niewyobrażalny sukces wówczas A-klasowego klubu. W nagrodę Orkan mógł rozegrać pamiątkowe sporkanie z Lechem Poznań, na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, które ostatecznie przegrał 0-5. Dla wielu piłkarzy grających w tatmtym meczu było to niezapomniane przeżycie, wspominane z utęsknieniem do dzisiaj.

Akcja zbierania kuponów plebiscytowych w 2002 roku przybrała wielkie rozmiary. Było w nią zaangażowane całe Konarzewo, a także ościenne miejscowości. Marek Bartkowiak, jako listonosz, namawiał wszystkich prenumeratorów do przekazywania mu kuponów. Pomogł też ówczesny sponsor drużyny, przekazując 500 zł na zakup gazet. Wysiłkiem wielu ludzi udało się zebrać ponad 1800 kuponów i wygrać historyczną pierwszą edycję poznańskiego plebiscytu.

Od tamtego wiekopomnego wydarzenia wiele się zdarzyło. Orkan Konarzewo zniknął z piłkarskiej mapy Wielkopolski, aby po trzech latach znów na nią powrócić. Oby już na zawsze ...

 Powrót