Podsumowanie rundy wiosennej 2020/21

Podsumowanie rundy wiosennej 2020/2021
Drużyna seniorów zakończyła rundę jesienną na 1. miejscu i wywalczyła awans do V ligii.

Trener Marian Toporski podsumował minioną rundę w krótkiej rozmowie:
1. Jak trener oceni rundę wiosenną w wykonaniu Orkanu? 
Uważam , że była to udana runda. Zakładałem przed zespołem cel  jakim jest skuteczna walka o awans do V ligi. Osiągnęliśmy to w spektakularny sposób: zostaliśmy jedynym niepokonanym zespołem w naszej grupie. Wygraliśmy 15 spotkań i raz zremisowaliśmy. W pełni zasłużenie awansowaliśmy z pierwszego miejsca.
2. W którym momencie minionego sezonu uwierzył trener w to że awans jest naprawdę możliwy?
Wiara w sukces nie pojawia się nagle i znikąd. To kwestia zaufania zespołu w metody i działanie trenera, zaufanie trenera wobec zawodników, ich odpowiedni dobór i ciągły rozwój , rozpoznanie ich słabych i mocnych cech, wiary w skuteczność treningu i sposobu grania. O awansie mówiłem przed sezonem, nakładając sobie i zespołowi  pewien plan działania ale też wysoko podnosząc poprzeczkę związaną z oczekiwaniami. Spodziewałem się trudnej rundy, ze względu na trudność rywalizacji ligowej – trzeba było w każdym meczu skupiać się na zwycięstwie ( walka o 1 miejsce w grupie z Dyskobolią Grodzisk zakładała wygranie wszystkich spotkań ).
3. Jaki mecz w tej rundzie był najlepszy w wykonaniu drużyny a jaki najsłabszy? I dlaczego?
Zagraliśmy w tej rundzie kilka naprawdę dobrych spotkań, gdzie w pełni decydowaliśmy o wydarzeniach boiskowych, ale w mojej ocenie najlepiej wyglądaliśmy w  meczu z Niepruszewem i w drugiej połowie spotkania z Opalenicą. Kibicom na pewno najbardziej przypadł do gustu nasz triumf w Grodzisku.
4. Czy znajdują się w drużynie zawodnicy, którzy zasługują na wyróżnienie? Czy ktoś szczególnie poprawił swoje umiejętnośmi w porównaniu z rundą jesienną?
Uważam, że w kontekście całej rundy naszą siłą był stabilna forma całego zespołu. W rundzie rewanżowej poprawialiśmy szczególnie naszą grę w fazie ataku ( w rundzie jesiennej zbyt często byliśmy uzależnieni od postawy Tomka Paprzyckiego ).  Na wyróżnienie zasługuje szczególnie Mini ( Patryk Jędroszyk ), dla którego była to pierwsza  runda w  naszym zespole, oraz rozgrywający „rundę życia” Emi ( Emilian Ciesielski ), będący prawdziwą opoką linii defensywnej i inicjatorem gry na skrzydle. Oczywiście trudno pominąć w tym zestawieniu Iwo, Praktikera, Ludwika  czy Dudka.
5. Poznaliśmy rywali z V ligii - jak trener ocenia poziom naszej grupy? 
Grupa II V ligi w której przyjdzie nam rywalizować  jest dość różnorodna. Rywalizować będziemy z zespołami  które mają doświadczenie w grze na tym poziomie rozgrywkowym i tymi, które jak my dopiero będą jej uczyć. Znam jednak znaczną większość tych drużyn z pracy z poprzednimi moimi zespołami. Na pewno rywalizacja w tej grupie będzie interesująca.
6. Jakie aspekty gry trzeba poprawić przed startem w V lidze? 
Przede wszystkim musimy poprawić pewność zespołu w poczynaniach defensywnych. Są momenty niepewności, drobnych zawahań. Blok obronny musi zwiększyć automatyzm pewnych poczynań boiskowych. Poprawy wymagają  jeszcze fazy przejściowe: z ofensywy do defensywy i z defensywy do ofensywy. Powinniśmy popracować również nad poprawą skuteczności w finalizowaniu gry w ataku oraz nad różnorodnością i skutecznością stałych fragmentów gry.
7. O co drużyna walczy w nowym sezonie?
W naszej sytuacji cel może być tylko jeden – skuteczne utrzymanie się w V lidze. Choć ze swej strony muszę dodać, że nie interesuje mnie minimalizm :)
8. Jaki jest plan przygotowań do nowego sezonu? (pierwszy trening, sparingi)
Pierwszy trening po przerwie odbędzie się 20 lipca. Podczas okresu przygotowawczego rozegramy sześć sparingów:
24.07 godz.11 Grom Plewiska (mecz wyjazdowy)
31.07 Korona Bukowiec (mecz wyjazdowy)
03.08 Piast Kobylnica (w Opalenicy)
07.08  Lider Swarzędz 
10.08 Avia Kamionki
14.08 Patria Buk (w Buku)

O podsumowanie minonej rundy poprosilismy również kapitana zespołu, Patryka Karaszewskiego:
 -  To był bardzo specyficzny sezon. Z powodu wirusa nikt nie był pewien jak i kiedy te rozgrywki zostaną zakończone. Co za tym idzie, ciężko było dostosować się do tego organizacyjnie. Na szczęście udało się dograć wszystkie mecze i to w bardzo dobrym stylu dla naszego zespołu. Osiągnęliśmy sukces, na który bardzo ciężko pracowaliśmy. Piłka nożna na tym poziomie wymaga mnóstwa wyrzeczeń ze strony wszystkich ludzi, którzy aktywnie działają w klubie dlatego z tego miejsca chciałbym podziękować i pogratulować; działaczom, którzy przez cały czas trzymali rękę na pulsie, trenerowi za wzorowe przygotowanie taktyczne oraz fizyczne, pomimo niespodziewanych przerw, kibicom za wsparcie i liczną frekwencję na meczach oraz wszystkim kolegom z którymi miałem przyjemność wychodzić na boisko. Jestem dumny z sukcesu, który udało nam się osiągnąć.
Jeśli chodzi o liczby to runda wiosenna dla naszego zespołu była bardzo udana. Na 16 meczów wygraliśmy 14. Zremisowaliśmy 1-1 na własnym boisku z Granowem. Nie zdobyliśmy ani jednego punktu w meczu z Dusznikami pomimo, że na boisku było 3-1 dla nas. Jest to decyzja dość kontrowersyjna ale dzisiaj cieszymy się z awansu do wyższej ligi więc nie chcę się nad tym rozwodzić. Pozostaje tylko mały niesmak. Oczywiście najbardziej elektryzującym meczem był ten z rywalem o fotel lidera oraz bezpośredni awans w Grodzisku. Miejscowa Dyskobolia miała wtedy tylko 1 punkt straty a był to już przedostatni mecz w tym sezonie. Pogoda dopisywała więc prowizoryczne trybuny były zapełnione przez kibiców obu drużyn. Jeśli ktoś liczył na mecz pełen emocji, zarówno na boisku jak na trybunach, to się nie przeliczył. Trzy razy nasz zespół wychodził na prowadzenie by ostatecznie pokonać rywala 3-2 i zapewnić sobie bezpośredni awans. Dyskobolia zakwalifikowała się do barażów i pokonując rywala również zapewniła sobie miejsce w V lidze.
Jeszcze raz chciałbym wszystkim podziękować za ogrom pracy włożony w ten wspólny sukces. Mecze rozgrywane co trzy dni sprzyjały łapaniu kontuzji, której niestety nabawił się Przemek Babijów. Przemo jest już po operacji a my czekamy na jego szybki powrót na boisko. 
Teraz jeszcze odpoczywamy ale już za kilka dni wznawiamy treningi by być w stu procentach gotowym na zbliżający się sezon 2021/2022. Wyższa liga będzie bardziej wymagająca, dlatego musimy stale podnosić nasz poziom sportowy. Do zobaczenia na boiskach! 

Podczas całej rundy wiosennej  zawodnicy byli oceniani przez trenera – za każdy mecz otrzymywali notę meczową odzwierciedlającą ich poziom piłkarski w danym spotkaniu.
Ostatnie miejsce na podium zajął Tomek Paprzycki zdobywając 89 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Emil Ciesielski oraz Tomek Dutkiewicz z 96 punktami, a najlepszy okazał się Iwo Toporski oraz Patryk Jędroszyk - 101 pkt. 

O kilka słów podsumowania poprosiliśmy też Iwo Toporskiego:
- Uważam, że całemu zespołowi, trenerowi oraz członkom zarządu należą się gratulacje za cały sezon. Sukces, który osiągnęliśmy jest wynikiem zaangażowania wszystkich osób należących do wspólnoty Orkanu Konarzewo.  Pomimo tego, że przed rozpoczęciem sezonu z naszego zespołu odeszli zawodnicy, których śmiało można było uznać za kluczowych, to Ci którzy dołączyli do naszej drużyny nie tylko wypełnili po nich lukę ale również wnieśli bardzo dużo do naszego zespołu. Nie sposób nie docenić tu Dudka, który wprowadził mnóstwo jakości w środku pola, Galasa czy też Miniego, który w praktycznie każdym meczu asystował lub strzelał bramkę. 
Wierzę w to, że kontynuując ciężką pracę oraz utrzymując jakość jaką posiada nasz zespół V liga nie powinna nas przerażać. Z całą pewnością mamy mocny zespół, bardzo dobrgo trenera i odpowiednich ludzi w zarządzie klubu i moim zdaniem Orkan Konarzewo wcale nie jest skazany na rozpaczliwą walkę o utrzymanie. 
Jeśli chodzi o największe niepowodzenie/rozczarowanie w tej rundzie to trzeba się naprawdę doszukiwać igły w stogu siana. Jakby na to nie spojrzeć na boisku wygraliśmy 13 spotkań i 1 zremisowaliśmy – grając w nim przez ponad 30 minut jednego mniej i jeszcze stwarzając będąc lepszą drużyną na boisku. Jeśli miałbym już się do czegoś przyczepić to może do skuteczności rzutów karnych chociaż patrząc na statystykę strzelonych do niestrzelonych nadal wygląda ona całkiem dobrze. 
Największy sukces? To, że  byliśmy w tym sezonie bardzo konsekwentni i pewni siebie, a zarazem nie byliśmy zbyt pyszałkowaci. W trudnych chwilach zawsze mogliśmy na siebie liczyć, a nawet kiedy jednemu z nas zdarzał się gorszy mecz, reszta wchodziła na wyższy poziom, aby pomóc drużynie. Dodatkowo dorzuciłbym tutaj atmosferę, która sprzyja dobrym wynikom oraz poczuciu budowania wspólnego celu. 
Co do indywidualnego wyróżnienia – oczywiście cieszę się, że pomogłem swoimi występami osiągnąć taką, a nie inną pozycję naszego zespołu w tabeli. Jednak trzeba pamiętać o tym, że bez zespołu nie osiągnęlibyśmy takich rezultatów. Na to wyróżnienie zasłużył zarówno „Mini”, który moim zdaniem napędzał groźne ataki całego naszego zespołu, obaj moi partnerzy ze środka pola czyli Włodek oraz Dudek, czy Emciu, który szczególnie w drugiej części sezonu był nie do przejścia, czy też każdy inny członek zespołu, który dołożył chociaż kropelkę potu i odrobinę zaangażowania, aby Orkan Konarzewo jako zespół i kolektyw był w V lidze. Myślę, że słowa podziękowania należą się też Przemkowi, który niestety z racji kontuzji nie mógł nas wesprzeć w końcówce sezonu, natomiast wcześniej był bardzo ważnym zawodnikiem, czy też Kapiemu, który swoimi występami pomógł nam w pierwszej rundzie uzyskać wiele punktów. 
Należy też docenić kibiców, którzy bardzo pomogli nam, szczególnie w meczu z Grodziskiem. 


Poniżej przedstawiamy pełną klasyfikację zawodników oraz ich statystyki:
  ORKAN KONARZEWO- RUNDA WIOSENNA 2020/21              
  IMIĘ NAZWISKO MECZE MINUTY W "11" W "18" BRAMKI ASYSTY K. KANAD. Ż. K. Suma Ż.K. CZ.K. PUNKTY
1 BABIJÓW  PRZEMYSŁAW 10 445 5 10 2 1 3   2   57
2 BORODIN VOLODYMYR 13 750 7 13   4 4 4 10 1 72
3 CIESIELSKI EMILIAN 16 1250 14 16 4   4 3 7   96
4 DUTKIEWICZ TOMASZ 15 1250 15 15 8 1 9 5 7   96
5 GALASIŃSKI SZYMON 11 730 9 11 2 2 4 2 2   67
6 GLABUS ALEKS 15 1090 14 15       3 6   85
7 JĘDROSZYK PATRYK 15 1341 15 15 11 13 24 3 3   101
8 KARASZEWSKI PATRYK 14 1258 14 14 1   1 3 8   88
9 KOŁODZIEJ DAWID 13 262 1 16 1   1       40
10 KUBICKI BARTEK 10 430 4 11 1 1 2 1 4   47
11 KUROWSKI PATRYK 2 95 1 15             6
12 LEŚNY MATEUSZ 0 0 0 0             0
13 LUDWICZAK ŁUKASZ 15 1350 15 16             82
14 MANKIEWICZ ADRIAN 14 1065 13 14 1 4 5 1 1   81
15 MICHALAK WOJCIECH 4 60 0 5         3   5
16 NIEDZIELA DANIEL 4 22 0 12             0
17 NIEDZIELA DAWID 5 29 0 13             0
18 OZDOBA BARTEK 0 0 0 0             0
19 PAPRZYCKI TOMASZ 14 1157 14 14 11 4 15 1 2   89
20 PRZYBYŁA PATRYK 13 650 6 13   2 2 2 4   70
21 PRZYMUSIAK MACIEJ 11 215 0 14       1 2 1 33
22 PRZYTUŁA KAMIL 14 880 12 14 1 4 5   1   77
23 TOPORSKI IWO 16 1435 16 16 4 8 12   1   101
24 WOJNOWSKI MATEUSZ 5 122 1 8             10
  razem:         47 44 91 29 63 2  
  TOPORSKI MARIAN             1 2      

 Powrót