Podsumowanie jesieni - drużyny młodzieżowe

W rundzie jesiennej Orkan reprezentowały trzy drużyny młodzieżowe: młodzik, orlik oraz skrzaci. Dwie pierwsze grupy prezentowały swoje piłkarskie umiejętności w rozgrywkach wzpn, a drużyna skrzatów w turniejach Red Box oraz Rafik.

Poniżej krótkie podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu naszych piłkarzy przygotowane przez trenerów: Adriana Mankiewicza oraz Damiana Ciesielskiego.Podsumowanie grupy Orlików – wypowiedź trenera Adriana Mankiewicza:
- Chcąc podsumować ten rok dla rocznika 2011/2012 - warto zaznaczyć, że był to czas przygotowania tej drużyny pod nowe rozgrywki dla nich, czyli wejście w „Orlika”, gdzie gra się już na większym boisku, co się wiąże z większą ilością zawodników na boisku.
Dotychczasowej drużyny dołączyło kilku nowych, co najważniejsze, wartościowych zawodników - co na pewno będzie widoczne podczas rozgrywek wiosennych.
Cieszy mnie też fakt, że te rozgrywki nie będą miały rangi klasyfikacyjnej, co oznacza granie bez zbędnej presji, czy też grania na wynik. Czysta radość z uprawiania tej pięknej dyscypliny. 
Na uznanie zasługuję też fakt, że z treningu na trening rosła frekwencja zawodników, co przekładało się na zaangażowanie w wykonywanie zadań powierzonych przez trenerów.
Rund jesienna w wykonaniu Orlików pokazała trenerom nad jakimi aspektami trzeba pracować i na co zwrócić szczególną uwagę.
Po nowym roku skupiamy się na poprawieniu organizacji gry, aby na wiosnę wyglądało to o wiele lepiej.

 

Podsumowanie grupy Młodzików – wypowiedź trenera Adriana Mankiewicza:
- Eksperymentalnie rok zaczęła też grupa rocznika 2009/2010, ponieważ do rundy jesiennej przygotowywaliśmy się już jak grupa „Młodzik”, gdzie wprowadza się już pierwsze zasady prawdziwej piłki nożnej. Większe boisko, nowe ustawienie i inne aspekty, nad którymi staraliśmy się pracować.
Początek rozgrywek wyglądał bardzo chaotycznie pod względem organizacji gry. Było widać, że gra na dużym boisku oraz w nowym ustawienie sprawiała nam na początku kłopoty, ale z meczu na mecz postawa chłopaków sprawiała, że postęp było widać gołym okiem.
Najlepszym potwierdzeniem tego były dwa mecze w końcówce rundy, gdzie stawiliśmy opór liderowi ( 3:3 ) oraz mecz z wyżej notowanym rywalem ( 4:4 ). To właśnie determinacja i chęć doskonalenia się doprowadziła to tego, że mogliśmy grać jak równy z równym - niezależnie od przeciwnika.
Dobrym przykładem na to, że można osiągnąć wiele, jest frekwencja na treningach. Początkowo na trening przychodziło kilku chłopaków, natomiast teraz na każdym treningu jest 16 zawodników !
Z niecierpliwością czekamy na początek przygotowań do rundy wiosennej, aby pokazać charyzmę oraz charakter w kolejnych spotkaniach z nowym zespołami! 


Podsumowanie grupy Skrzatów – wypowiedź trenera Damiana Ciesielskiego:
- Współpraca z najmłodszymi adeptami naszego klubu to wyjątkowe wyróżnienie.
Dobra zabawa, radość i uśmiech na twarzach zawodników jest zdecydowanie ważniejszy od wyników osiąganych podczas zmagań, choć i te są całkiem obiecujące.
W tym roku braliśmy udział w lidze Red Box w Poznaniu, zmagając się z naprawdę renomowanymi szkółkami piłkarskimi w Wielkopolsce od których w żaden sposób nie odstawaliśmy.
Zagraliśmy również na turnieju halowym w Suchym Lesie gdzie zajęliśmy 6 miejsce oraz  w pierwszym turnieju ligi Rafik w Dopiewie zdobywając blisko 40 bramek !
Oprócz umiejętności piłkarskich i ruchowych pracujemy nad samodzielnością, wiązaniem sznurówek oraz bardzo ważną umiejętnością jaką jest ubranie się.
Na chwilę obecną w grupie skrzatów mamy 11-stu zawodników, frekwencja na treningach jest zadowalająca. Choć jest jeszcze nad czym popracować. Na wyróżnienie zdecydowanie zasłużył Gniewko który pod tym względem nie ma sobie równych.
W naszej grupie mamy również Kubę który na ostatnim turnieju wykazał się niebywałą wiedzą na temat wielu aspektów piłkarskich. Znając odpowiedzi na pytania przygotowane przez organizatora. Wygrał kilka nagród i prawdę mówiąc był bezkonkurencyjny.
Na duże wyróżnienie również zasługuje Dominik, który zdecydowanie najrzetelniej przykłada się do każdego zadania.
Grupa skrzatów w składzie: Eryk, Dominik, Kuba, Adam, Józek, Paweł, Olaf, Gniewko, Michał, Bartek oraz Antek jest powodem do dumy dla całego naszego klubu !
Bardzo chciałbym również podziękować rodzicom bez których nasza wspólna zabawa nie byłaby możliwa.
Z tego miejsca chciałbym również życzyć wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt !

 Powrót